Quantcast
ML
18 views this week
Mihhail Lemešev

Mihhail Lemešev

The basics
Quick Facts
The details
Biography

Mihhail Lemešev (vene keeles Михаил Яковлевич Лемешев; sündinud 1. jaanuaril 1927 Brjanski oblasti Tomilitši külas) on vene majandusteadlane, ökoloogilise ökonoomika eriteadlane (экономист-эколог).

1953. aastal lõpetas Mihhail Lemešev Moskva hobusekasvatuse zootehnilise instituudi (Московский зоотехнический институт коневодства). Ta on kaitsnud majandusdoktori kraadi ja saanud professorikutse.

Lemešev on töötanud aastatel 1956–1969 Novosibirskis NSVL TA Siberi osakonna majandusinstituudis teaduri, hiljem sektorijuhatana, aastatel 1972–1985 Moskvas NSVL TA Majandusmatemaatika Keskinstituudis osakonnajuhatajana. Hiljem on ta juhtinud NSVL Teaduste Akadeemia süsteemis tootlike jõudude ja loodusressursside juhtimise laboratooriumi.

1980. aastate algul oli Lemešev üks esimesi, kes esines Siberi "jõgede pööramise" (voolusuuna muutmise) projekti vastu. Tema initsiatiivil moodustati NSVL TA juurde erikomisjon TA asepresidendi Aleksandr Janšini juhtimisel. Lemešev oli selles komisjonis Janšini asetäitja. Komisjoni tulemuslik töö ja ühiskondlik surve sundisid võime sellest projektist loobuma.

1993. aastal valiti Lemešev Riigiduumasse Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei nimekirjas. Ta juhtis seal ökoloogiakomitee tööd.

Tunnustus

  • 1988 – Karl Ernst von Baeri medal

Viited

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes