Quantcast
About Michal Kudzej: Czechoslovak member of Czechoslovak parliament and russian nation politician (1923 - 1973) | Biography, Facts, Career, Life
peoplepill id: michal-kudzej
MK
1 views today
1 views this week
Michal Kudzej
Czechoslovak member of Czechoslovak parliament and russian nation politician

Michal Kudzej

Michal Kudzej
The basics

Quick Facts

Intro Czechoslovak member of Czechoslovak parliament and russian nation politician
Was Politician
From Czech Republic
Field Politics
Gender male
Birth 7 March 1923
Death 28 February 1973, "Solidarity" Szczecin-Goleniów Airport, Poland (aged 50 years)
Star sign Pisces
Politics Communist party of Slovakia, Communist Party of Czechoslovakia
The details (from wikipedia)

Biography

Michal Kudzej (7. března 1923 – 28. února 1973) byl československý politik Komunistické strany Slovenska ze Slovenska ukrajinské respektive rusínské národnosti a poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění za normalizace. Zemřel tragicky při letecké havárii v Polsku.

Biografie

Členem KSS byl od roku 1946. V 50. letech působil jako stranický funkcionář na východním Slovensku, koncem 50. let studoval v Sovětském svazu na stranické škole KSSS v Moskvě. Pak zastával posty tajemníků KSS na okresní úrovni a vedoucího tajemníka KSS na krajské úrovni. V letech 1963–1971 se uvádí jako účastník zasedání Ústředního výboru Komunistické strany Slovenska. Kandidátem ÚV KSS se stal roku 1966 a v říjnu 1969 členem ÚV KSS. Zastával i posty v celostátní komunistické straně. K 26. červnu 1970 byl kooptován za člena Ústředního výboru Komunistické strany Československa. Ve funkci ho potvrdil XIV. sjezd KSČ. Působil jako vedoucí oddělení ÚV KSČ pro obranu a bezpečnost.

Ve volbách roku 1971 zasedl do Sněmovny lidu (volební obvod č. 198 - Svidník, Východoslovenský kraj). Ve Federálním shromáždění setrval do své smrti roku 1973. Pak ho nahradil Karol Martinka.

Zahynul při havárii vojenského letadla An-24 28. února 1973 v okolí letiště Szczecin-Goleniów v Polsku, nehoda si vyžádala celkem 18 obětí, mezi nimi byl ministr vnitra PLR Wiesław Ociepka a také ministr vnitra ČSSR Radko Kaska.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Michal Kudzej

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes