Quantcast
peoplepill id: mehmet-oezyol
M�
1 views today
2 views this week
Mehmet Özyol

Mehmet Özyol

Turkish politician
Mehmet Özyol
The basics

Quick Facts

Intro Turkish politician
Is Politician
From Turkey
Type Politics
Gender male
Birth 1937, Adıyaman, Adıyaman Province, Turkey
Age 84 years
Politics Virtue Party
Education
Gazi University
The details (from wikipedia)

Biography

Mehmet Özyol, (d. 1937, Adıyaman), Türk siyasetçi.

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümü mezunudur. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Arşiv Memurluğu, Yol Su Elektrik Genel Müdürlüğü Memurluğu ve Atama İşleri Şefliği, Köyişleri ve Kooperatifleri Uzmanlığı, Türkiye İş Kurumu Edirne Müdürlüğü, Tatvan Et ve Balık Kurumu Et Kombinası Müdürlüğü, Özel Sektörde Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Müdürlük ve Koordinatörlük, Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Birlik Vakfı Kurucu Üyeliği, İller Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, Refah Partisi ve Fazilet Partisi Kurucu Üyeliği, TBMM XXI. ve XXII. Dönem Adıyaman Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynakça

  1. ^ "TBMM Albümü". tbmm.gov.tr. 29 Ekim 2012. 4 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Kasım 2014. 
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 12 Jul 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt3/index.html
https://web.archive.org/web/20160304083415/https://www.tbmm.gov.tr/TBMM_Album/Cilt3/index.html
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes