Quantcast
peoplepill id: meelis-maripuu
MM
1 views today
1 views this week
Meelis Maripuu
Estonian historian

Meelis Maripuu

Meelis Maripuu
The basics

Quick Facts

Intro Estonian historian
Is Historian
From Estonia
Field Social science
Gender male
Birth 12 February 1966
Age 56 years
Star sign Aquarius
Awards
Order of the White Star, 5th Class 2007
The details (from wikipedia)

Biography

Meelis Maripuu (sündinud 12. veebruaril 1966) on eesti ajaloolane, ta tegeleb peamiselt Teise maailmasõja aegsete repressioonide uurimisega.

Maripuu lõpetas 1984. aastal Orissaare Keskkooli ning asus seejärel Tartu Ülikoolis õppima ajalugu. Ta lõpetas selle 2000. aastal bakalaureusekraadiga ning jätkas 2001. aastal õpinguid magistriõppes, kraadi sai ta 2007. aastal, tema magistritöö käsitleb juudivastast poliitikat Eestis Teise maailmasõja ajal. Samal aastal jätkas Maripuu õpinguid doktoriõppes.

Maripuu on alates 2002. aastast inimsusvastaste kuritegude uurimisega tegeleva MTÜ S-Keskus tegevjuht, samast aastast on ta ka S-Keskuse väljaande "Sõja ja rahu vahel" tegevtoimetaja. Ta on ka mitme repressiivpoliitikat puudutava teose kaasautor.

Tunnustused

  • 2007 Valgetähe V klassi teenetemärk
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 05 Jul 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Meelis Maripuu

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes