Quantcast
peoplepill id: martina-kocianova
MK
1 views today
1 views this week
Martina Kociánová

Martina Kociánová

Czech presenter and singer
Martina Kociánová
The basics

Quick Facts

Intro Czech presenter and singer
Is Singer
From Czech Republic
Type Music
Gender female
Birth 28 January 1971, Ostrava, Czech Republic
Age 49 years
Star sign Aquarius
Awards
Kramerius Award 2019
Instruments:
Voice
The details

Biography

Martina Kociánová (* 28. ledna 1971 Ostrava) je česká rozhlasová a televizní moderátorka a koncertní pěvkyně-sopranistka.

Životopis

Po absolvování střední ekonomické školy v Orlové působila rok v ostravském studiu České televize jako redaktorka a moderátorka. Následně se dostala na Slezskou univerzitu v Opavě, kde studovala obor historie a muzeologie. V roce 1996 studium úspěšně zakončila obhajobou diplomové práce Pečetě opavských Přemyslovců ve 14. století.

Během studií začala spolupracovat s TV Nova a pozitivní ohlas u diváků ji vynesl až na pozici hlasatelky Televizních novin. Po získání role v muzikálu Daniela Landy Krysař ji dává ředitel televize V. Železný na výběr mezi uváděním zpráv a hraním v muzikálu. Martina Kociánová následně z TV Nova sama odchází.

Po přechodu ke konkurenční televizi Premiéra TV (dnešní TV Prima) kromě uvádění zpráv také zpívala, moderovala vlastní pořad Odpolední klid Martiny Kociánové na rádiu Frekvence 1, rodinnou soutěž Znáte se?, několik ročníků soutěží Televizní rosnička a Miss Babička a s Lucií Výbornou připravovala autorské představení Meloucháři. Svou poslední zpravodajskou relaci pro TV Prima uváděla 5. 9. 2006 a po deseti letech se tak stala nejdéle působící moderátorkou jedné televize v České republice.

Zúčastnila se několika mezinárodních pěveckých soutěží. Pravidelně vystupuje s mozartovským Triem Amadeus, spolupracuje s řadou hudebních těles, například se Severočeskou filharmonií, Královéhradeckou filharmonií a Janáčkovou filharmonií Ostrava, hostovala v karlínském Hudebním divadle. Za činnost v oblasti umění jí Evropská unie umění v roce 2002 udělila Cenu Gustava Mahlera. V říjnu 2003 vydává své debutové album Jiná s klasicistními sopránovými áriemi.

Spoluzaložila občanské sdružení Aurelius, které se věnuje záchraně a obnově pivoňského kláštera a také péči o děti z oblastí postižených katastrofami.

Od roku 2008 působila jako moderátorka zpráv televize Z1, až do zániku televize v lednu 2011. Na stanici Dvojka Českého rozhlasu moderovala dopolední vysílání a pořad Kupředu do minulosti (zrušen v roce 2016), od února 2019 s Českým rozhlasem nespolupracuje.

Od roku 2018 moderuje obnovený pořad Kupředu do minulosti ve vlastní produkci na webu Svobodné universum.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
https://dvojka.rozhlas.cz/martina-kocianova-5000559
http://www.martinakocianova.cz/
http://www.rozhlas.cz/lide/dvojka/_zprava/martina-kocianova--877630
http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti
https://www.kupredudominulosti.cz/
https://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&local_base=aut&ccl_term=ica=ola2004219884
http://isni.org/0000000057516703
https://viaf.org/viaf/85012205/
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon pandora tunein gplay iheart itunes