Quantcast
peoplepill id: marketa-hanakova
MH
2 views today
1 views this week
Markéta Hanáková

Markéta Hanáková

Czech rock climber
Markéta Hanáková
The basics

Quick Facts

Intro Czech rock climber
Is Rock climber Musicologist
From Czech Republic
Type Academia Music Sports
Gender female
Birth 1974
Age 47 years
Peoplepill ID marketa-hanakova
The details (from wikipedia)

Biography

Markéta Hanáková (* 1974) je česká radiologická asistentka, horolezkyně, autorka cestopisných článků pro různá periodika (Treking, Lidé a země, Lidé a hory) a autorka dokumentárních filmů.

Vysokohorské turistice a horolezectví se věnuje od svých 25 let, v roce 2009 jí kvůli vrozené srdeční vadě musel být implantován kardiostimulátor. Svého koníčku se ale nevzdala a postupně se za vydatné pomoci a podpory partnera Zdeňka Hodináře do hor vrátila. Spolu vystoupili v Alpách na 12 čtyřtisícových vrcholů, nejvyšší vrchol Kavkazu Elbrus (5642 m), pamírskou šestitisícovku Pik Razdělnaja (6215 m) a v roce 2012 si výstupem na vrchol Mera Peak (6461 m) v Himálaji vytvořila svůj osobní rekord. Ten překonala v roce 2013, kdy jako první člověk na světě s implantovaným kardiostimulátorem překonala při vysokohorském výstupu v Pamíru hranici 7000 metrů − při pokusu o zdolání vrcholu Muztagh Ata vystoupala do výšky 7219 m.

Hanáková natočila dva dokumentární filmy Muztagh Ata – s kardiostimulátorem na sedmitisícovku a Nepálský trojboj, s nimiž se v roce 2015 zúčastnila Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Na 16. ročníku soutěže neprofesionálních filmů Okem dodrodruha 2014 při festivalu Rajbas získala s filmem Muztagh Ata – s kardiostimulátorem na sedmitisícovku třetí místo.

Reference


The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes