Quantcast
peoplepill id: marian-vrabec
MV
1 views today
1 views this week
Marián Vrabec

Marián Vrabec Czechoslovak member of Slovak National Council, member of Czechoslovak parliament and slovak nation politician

Czechoslovak member of Slovak National Council, member of Czechoslovak parliament and slovak nation politician
Marián Vrabec
The basics

Quick Facts

Intro Czechoslovak member of Slovak National Council, member of Czechoslovak parliament and slovak nation politician
Is Politician
From Czech Republic
Type Politics
Gender male
Birth 7 July 1948
Age: 72 years
Star sign CancerCancer
Politics Slovak National Party
The details

Biography

Marián Vrabec (* 7. července 1948) byl slovenský a československý politik, po sametové revoluci poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění za Slovenskou národní stranu.

Biografie

Ve volbách roku 1990 byl zvolen za SNS do Sněmovny lidu (volební obvod Západoslovenský kraj). Ve Federálním shromáždění setrval do voleb roku 1992.

Ve volbách v roce 1992 usedl za SNS do Slovenské národní rady, která se v roce 1993 po vzniku samostatného Slovenska přetvořila v Národní radu Slovenské republiky, coby nejvyšší zákonodárný sbor. Zde zasedal do konce funkčního období, tedy do parlamentních voleb na Slovensku roku 1994.

V únoru 1994 se zmiňuje jako účastník koaličního vyjednání SNS s HZDS. V téže době působil také jako místopředseda Nejvyššího kontrolního úřadu SR. Poté, co na jaře 1994 padla druhá vláda Vladimíra Mečiara, odvolal ho v březnu 1994 slovenský parlament z funkce. Poté, co se koncem roku 1994 po volbách vrátil k moci Vladimír Mečiar (třetí vláda Vladimíra Mečiara) byl Vrabec v prosinci 1994 jmenován v rámci personálních obměn do dozorčí rady Fondu národního majetku SR.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://www.psp.cz/ff/76/f9/6b/08.htm
http://www.psp.cz/eknih/1990fs/rejstrik/jmenny/slv.html
http://mesto.sk/prispevky_velke/zvolen/delegatiovyvojiv760998240.phtml?tlac=1
http://data.synthesis.ie/site_media/trec/FBIS/FBIS3-9558.txt
http://www.sme.sk/c/2139246/vymena-zastupcov-dozornej-rady-v-slovenskej-poistovni-a-s.html
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Mari%C3%A1n_Vrabec
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes