Quantcast
peoplepill id: marian-gryglas
MG
1 views today
1 views this week
Marian Gryglas
Polski sztangista, paraolimpijczyk

Marian Gryglas

Marian Gryglas
The basics

Quick Facts

Intro Polski sztangista, paraolimpijczyk
Is Athlete
From Poland
Field Sports
Gender male
Birth 1955, Nowy Pawłów, Gmina Janów Podlaski, Biała Podlaska County, Poland
Age 67 years
The details (from wikipedia)

Biography

Marian Tadeusz Gryglas ps. Herkules z Komarna (ur. 1955 w Nowym Pawłowie) – polski sztangista, paraolimpijczyk, były reprezentant Polski w wyciskaniu sztangi z pozycji leżącej, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i świata. Na festiwalu filmowym w Cannes w siłowaniu na rękę pokonał m.in. Sylvestra Stallone’a i Arnolda Schwarzeneggera. W latach 2010–2014 radny gminy Konstantynów.

Życiorys

W 1970 roku przeprowadził się z rodzinnych stron do Gdańska, gdzie uczył się w technikum budowy okrętów. Do 1978 roku trenował podnoszenie ciężarów w klubie Stoczniowiec Gdańsk. Później przyjechał do swojej rodzinnej miejscowości i miał wypadek, w którym stracił nogę. Zaczął zajmować się wyciskaniem ciężarów leżąc. Na Mistrzostwach Świata w 1983 roku w Paryżu zdobył brązowy medal. Przez kolejne lata odnosił liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, zdobywając 18 medali. Mistrzostwa Polski wygrał 20 razy.

Od 1997 roku prowadzi ośrodek jeździecki zwany Gryglasówką. W 2012 roku został Mistrzem turystyki konnej.

W wyborach samorządowych w 2010 roku zdobył 115 głosów i uzyskał mandat radnego gminy Konstantynów. W 2014 roku w wyborach samorządowych bezskutecznie starał się o reelekcję.

Jest żonaty i ma czwórkę dzieci.

Przypisy

Linki zewnętrzne

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 14 Jul 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Marian Gryglas

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes