Quantcast
peoplepill id: marcus-eickstedt
ME
1 views today
1 views this week
Marcus Eickstedt

Marcus Eickstedt

Marcus Eickstedt
The basics

Quick Facts

Was Politician
From Poland
Field Politics
Gender male
Birth 1 January 1595
Death 29 September 1661, Szczecin, West Pomeranian Voivodeship, Poland (aged 66 years)
The details (from wikipedia)

Biography

Marcus von Eickstedt, Marx von Eickstedt (zm. 1661) – szlachcic pomorski, dyplomata.

Od 1627 w służbie ostatniego księcia pomorskiego Bogusława XIV. Wysyłany w misjach dyplomatycznych do cesarza Ferdynanda I, do elektora brandenburskiego Jerzego Wilhelma, do króla Szwecji Gustawa II Adolfa oraz do króla Danii Chrystiana IV. Po bezpotomnej śmierci Bogusława XIV w 1637 zwolennik zawartych wcześniej traktatów przekazujących Pomorze Zachodnie Brandenburgii, a przeciwnik zajęcia księstwa przez Szwecję. Został wysłany wraz z syndykiem miejskim Szczecina Friedrichem Rungem przez stany pomorskie na rokowania w sprawie pokoju do Osnabrück, by tam przeciwstawić się pretensjom zgłaszanym przez Szwecję, a później (ze szczególną determinacją) starał się nie dopuścić do podziału Pomorza Zachodniego. Po niepowodzeniu w kwestii tego ostatniego, wydaje się, że Marcus von Eickstedt wycofał się z życia publicznego.

Bibliografia

  • Erdmannsdörffer B., Eickstedt, Marcus v., [w:] Allgemeine Deutsche Biographie (ADB), Bd. 5, Leipzig 1877, s. 746.
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Marcus Eickstedt

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes