Quantcast
peoplepill id: magdalena-sobkowiak-czarnecka
MS
1 views today
1 views this week
Magdalena Sobkowiak-Czarnecka

Magdalena Sobkowiak-Czarnecka

Magdalena Sobkowiak-Czarnecka
The basics

Quick Facts

From Poland
Gender female
Birth 20 May 1984, Poznań, Poland
Age 36 years
Star sign Taurus
Peoplepill ID magdalena-sobkowiak-czarnecka
The details

Biography

Magdalena Sobkowiak-Czarnecka (ur. 20 maja 1984 w Poznaniu) – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna związana głównie z Telewizją Polsat i Telewizją Polską.

Życiorys

Jest absolwentką Wydziału Gospodarki Międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończyła studia podyplomowe z zarządzania i dyplomacji na Collegium Civitas w Warszawie. Absolwentka kursu dziennikarstwa multimedialnego organizowanego przez agencję Reuters w Londynie. Uczestniczka The German Marshall Fund Brussels Forum's Young Proffesionals Summit.

Karierę dziennikarską rozpoczynała w 2006 roku w poznańskim studenckim radiu RMI FM. W 2007 roku związała się z poznańskim oddziałem TV Biznes, gdzie pracowała jako reporter i prezenter telewizyjny. Od 2008 roku dziennikarka telewizji Polsat, gdzie jako reporter przygotowywała materiały dziennikarskie dla Wydarzeń i Polsat News. Okazjonalnie współpracowała z CNN.

W 2009 roku rozpoczęła pracę dla Telewizji Polskiej jako reporter polityczny Panoramy w TVP2. Gospodarz programów politycznych "Gość Poranka" i "Po Przecinku" w TVP INFO. Relacjonowała m.in. wizyty zagraniczne Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, oraz Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska. Była wysłannikiem Telewizji Polskiej na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku. Relacjonowała 10. rocznicę zamachów na WTC w Nowym Jorku.

W latach 2015 - 2016 korespondentka TVP w Brukseli. Relacjonowała dla Wiadomości TVP, Panoramy TVP2 oraz TVP INFO wydarzenia związane z funkcjonowaniem Unii Europejskiej. W tym czasie relacjonowała m.in. wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii w 2015, zamachy terrorystyczne w Paryżu w 2015 roku, oraz zamachy terrorystyczne w Brukseli w 2016 roku. Przeprowadzała wywiady do programu "Minęła 20sta" w TVP INFO i materiały reporterskie dla programu "Świat się kręci" w TVP1. W 2016 roku zrezygnowała z pracy w Telewizji Polskiej.

W 2016 roku rozpoczęła pracę w Komisji Europejskiej w Brukseli jako specjalista do spraw informacji i komunikacji w obszarze polityki obronnej i kosmicznej Unii Europejskiej.

Od 2019 roku jest szefem zespołu doradców medialnych prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 21 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://wiadomosci.onet.pl/autorzy/magdalena-sobkowiak
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/z-wiadomosci-do-polsat-news-z-polsatu-do-panoramy
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/magdalena-sobkowiak-nowa-korespondentka-tvp-w-brukseli
http://www.tvp.info/22634199/uderzymy-we-wroga-aby-go-zniszczyc-we-francji-europie-i-syrii
http://www.tvp.info/24547636/belgowie-wiedzieli-o-zagrozeniu-turcja-w-czerwcu-ostrzegalismy-przed-el-bakrawi-relacja
https://www.press.pl/tresc/44474,magdalena-sobkowiak-odchodzi-z-tvp
http://worldcat.org/issn/1977-9259
https://wpolityce.pl/polityka/443856-z-sejmu-wziete-kolejne-transfery-z-mediow-do-polityki
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes