peoplepill id: madis-salum
MS
1 views today
2 views this week
Madis Salum
Estonian journalist

Madis Salum

Madis Salum
The basics

Quick Facts

Intro Estonian journalist
Is Journalist
From Estonia
Field Journalism
Gender male
Birth 29 November 1945
Age 76 years
Star sign Sagittarius
Awards
Order of the White Star, 4th Class  
The details (from wikipedia)

Biography

Madis-Ilmar Salum (sündinud 29. novembril 1945 Tartus) on eesti ajakirjanik.

Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi (praegu Tallinna Ülikool) 1979 kultuurharidusteaduskonna näitejuhina. Enne õpinguid töötas ta lühikest aega lavapoisina Eesti Draamateatris ja Ugalas. Lavale jõudis Salum 1963. aastal näiteks lavastuses "Orfeus laskub põrgusse". Näitejuhina oli ta ametis kursuse õppejõu Hans Korvi lavastatud diplomietenduses.

Salum oli 1970ndate alguses tegev Eesti Õpilasmalevas, olles Kärstna rühma komandör ning seejärel mitu suve Põhja piirkonna komandör ja Eesti Õpilasmaleva komandöri asetäitja.

Salum on töötanud aastakümneid ajakirjanikuna, vahendades uudiseid Eestist, Moskvast ja mujalt maailmast. 1976–1987 oli ta Eesti Telegraafiagentuuri korrespondendipunkti juhataja Pärnus ja TASS-i korrespondent.

Salum on kirjutanud filmi- ja saatestsenaariume, teinud mitu vaatefilmi.

Ta on teinud aastaid tööd suhtekorraldajana, on pidanud ka Eesti ametikoolides oma eriala teemalisi loenguid.

Salum on töötanud ka inkassofirmas Raidman Pärnu büroo juhatajana.

Augustist 2005 kuni 2007. aastani töötas Salum AS-i Werol Tehased suhtekorraldajana.

Televisioon

Madis Salum töötas aastaid Eesti Televisioonis, olles uudistesaate "Aktuaalne kaamera" toimetaja ja kommentaator ning Pärnu ja Moskva korrespondent.

Koos Uuno Maasika, Mati Talviku, Virve Liivanõmme, Märt Müüri ja teistega juhtis Salum päevakajalist saadet "Vaatevinkel".

Salum tegi otseülekandeid Toompea istungitesaalist, Toompea lossi õuel toimunud Interrinde korraldatud meeleavaldusest 15. mail 1990 ja ärevatel päevadel 1991. aasta jaanuaris.

Juunis 1990 osales Madis Salum Eesti Televisiooni pikimas otsesaates "Öö-TV".

Raadio

Salum alustas raadiotööd 1960. aastate lõpus Eesti Raadio Andres Vihalemma juhitud noortesaadete toimetuses ja saatest "Tulipunkt". Tema esimeseks toimetajaks oli spordiajakirjanik Toomas Uba. Hiljem tegi Salum kaastööd Eesti Raadio uudistesaatele "Päevakaja".

Ta oli ka Eesti Raadio Kohtla-Järve korrespondent. Samal ajal osales Salum ka noorte reporterite klubi tegevuses.

Salum käivitas 1993. aasta suvel Hiiumaal kohaliku Hiiu Raadio ja oli raadiojaama esimene peatoimetaja. Esimesed saated anti Hiiu Raadio eetrisse koos ajakirjanik Toivo Aarega. Hiiu Raadio kuulus Kohalike Raadiote Liitu (KORAL). Salum oli KORAL-i üks asutajatest.

Salum on töötanud Kagu Raadio peatoimetajana ning olnud Valga Raadio looja, käivitaja ja peatoimetaja.

Raamatud

Madis Salumilt on ilmunud kolm raamatut, mis räägivad Eesti lähiajaloost ja taasiseseisvumisest. Nende materjal põhineb tema ajakirjanikutööl. Salum on mais 2006 ilmunud raamatu "Eesti Vabariigi President Arnold Rüütel" koostaja.

"Sensatsioon!" I ja II

Kaks raamatukest koondnimetusega "Sensatsioon!" valmisid koostöös kirjanik Henn-Kaarel Hellatiga. Väljaandja kirjastus Perona. I osa (1992) kannab pealkirja "Hirvepargist Kremlisse", II osa (1993) "Neliteist roosi Gorbatšovile".

"Tagasiteel tulevikku – august '91"

See reportaažlikus vormis kogumik ilmus 2005. aasta suvel. Raamatu esitlus toimus 20. augustil Toompea lossi Valges saalis ning esimesed eksemplarid anti üle 20. augusti klubi liikmetele. "Päevikulaadselt kirjutatud, intervjuudega põimitud, stenogrammidega varustatud ja arhiivist pärit pildimaterjalidega raamat räägib 1991. aasta augustiputši ajal Tallinnas, Põlvas, Tartus, Haapsalus, Hiiumaal, Riias, Vilniuses, Moskvas, Foroses, Stockholmis ja USA juhtkonnas toimunust." ISBN 9949-13-018-2

"Eesti Vabariigi President Arnold Rüütel"

"Rikkaliku fotomaterjaliga illustreeritud dokumentaalne ülevaade president Rüütli ametiaja sündmustest. Lisaks kuvandile, mille loovad presidendist tema ametlikud kõned ja ülevaade tegevusest Eesti riigi esindajana, toovad raamatusse lülitatud intervjuu temaga ning mõned vihjed telgitagustele protsessidele lugeja ette ka Arnold Rüütli kui igal ajal sirgeselgseks jäänud ja oma seisukohtadele truuks jäänud inimese."

Teos on Eesti ajakirjanduses pälvinud palju vastukajasid. ISBN 9985-57-797-3

Tunnustus

2006 Valgetähe IV klassi teenetemärk

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 22 Jul 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Madis Salum

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes