Quantcast
peoplepill id: maciej-kopiec
MK
1 views today
3 views this week
Maciej Kopiec
Poseł na Sejm RP IX kadencji

Maciej Kopiec

Maciej Kopiec
The basics

Quick Facts

Intro Poseł na Sejm RP IX kadencji
From Poland
Gender male
Birth 12 July 1990, Wodzisław Śląski, Poland
Age 31 years
Star sign Cancer
Politics Palikot's Movement
Education
University of Economics in Katowice
The details (from wikipedia)

Biography

Maciej Kamil Kopiec (ur. 12 lipca 1990 w Wodzisławiu Śląskim) – polski polityk i przedsiębiorca, poseł na Sejm IX kadencji.

Życiorys

Urodził się w Rydułtowach, będących wówczas dzielnicą Wodzisławia Śląskiego. Absolwent ekonomii i zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 2010 działał w partiach Janusza Palikota. W marcu 2012 stanął na czele struktur Ruchu Palikota w Rybniku. W wyniku jego przekształcenia w 2013 został działaczem Twojego Ruchu, był członkiem zarządu tej partii. Od 2014 prowadził firmę budowlaną oraz biuro nieruchomości. W 2019 dołączył do Wiosny Roberta Biedronia. Był szefem sztabu wyborczego kandydata na europosła Łukasza Kohuta, później kierował jego biurem poselskim.

W wyborach parlamentarnych w 2019 wystartował z pierwszego miejsca na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu rybnickim (jako przedstawiciel Wiosny w ramach porozumienia Lewica). Uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji, zdobywając 14 973 głosy.

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 17 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Maciej Kopiec

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes