Quantcast
peoplepill id: ludwik-marek
LM
1 views today
1 views this week
Ludwik Marek
Pianist from Lviv

Ludwik Marek

Ludwik Marek
The basics

Quick Facts

Intro Pianist from Lviv
Was Musician Pianist
From Austria-Hungary
Field Music
Gender male
Birth 1837
Death 1893, Lviv, Ukraine (aged 56 years)
The details (from wikipedia)

Biography

Людвік Марек (пол. Ludwik Marek) — львівський піаніст, чех за походженням. Учень Кароля Мікулі.

Життєпис і діяльність

Гастролював Австрією, Угорщиною, Росією, Румунією та Польщею, навчався на студіях віртуоза фортепіано Ференца Ліста у місті Ваймар.

Заснував у Львові приватну музичну школу, де навчали фортепіано, вокалу і драматичному мистецтву, заклав осередок продажу, ремонту і прокату музичних інструментів (насамперед піаніно і роялів провідних європейських фірм). Очолиював музичне товариство «Гармонія» з оркестром і музичними класами при ньому.

До Львова він повернувся переконаним «лістіанцем», що засадничо суперечило естетиці виконання в шопенівському стилі, якої достимувався Кароль Мікулі. Як пише музикознавець Роксоляна Гавалюк: «Львівська публіка розділилась за вподобаннями на два конкуруючі табори, а їх очільники — Мікулі і Марек, опинились в центрі справжніх навколомузичних пристрастей».

Хвороба серця змусила діяча перервати діяльність і піаніст помер 1893 року на 57-му році життя. Прощання з музикантом відбувалось у храмі монастиря оо. Бернардинів (теперішня церква св. Андрія).

Ім'я Л. Марека в післявоєнний час майже забулося, фігуруючи лише у вузькоспеціалізованих дослідженнях. Його могилу після багаторічних пошуків на Личаківському цвинтарі (поле № 13) віднайшов 2017 року львівський некрополіст Ігор Мончук.

Джерела


  1. http://photo-lviv.in.ua/na-lychakovi-vidnajshly-mohylu-lyudvika-mareka/
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 06 Jan 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://web.archive.org/web/20181016013217/http://photo-lviv.in.ua/na-lychakovi-vidnajshly-mohylu-lyudvika-mareka/
http://som.gear.host/ukwiki/uk/Clusters/Links/3102559
http://photo-lviv.in.ua/na-lychakovi-vidnajshly-mohylu-lyudvika-mareka/
Sections Ludwik Marek

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes