Quantcast
peoplepill id: ludwik-cylkow
LC
4 views today
3 views this week
Ludwik Cylkow
Polish painter

Ludwik Cylkow

Ludwik Cylkow
The basics

Quick Facts

Intro Polish painter
Was Painter
From Poland France
Field Arts
Gender male
Birth 1877, Warsaw, Poland
Death 1934, Nantes, France (aged 57 years)
Ludwik Cylkow
The details (from wikipedia)

Biography

Ludwik Cylkow (franc. Louis Cylkow, ur. 1877 w Warszawie, zm. 1934 w Nantes) – malarz polski pochodzenia żydowskiego działający głównie we Francji.

Studiował 1901-1902 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u Józefa Mehoffera. Zadebiutował na wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 1902. Wystawiał obrazy także w Warszawie na wystawach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, w salonach Aleksandra Krywulta i Abe Gutnajera. W roku 1921 uczestniczył w Wystawie Prac Artystów Żydowskich w Warszawie.

Zamieszkał we Francji, studiował w Académie Julian, ale nie został członkiem École de Paris. Uprawiał głównie malarstwo pejzażowe, szczególnie krajobrazy nadmorskie z Bretanii i Wandei z kłębiącymi się chmurami. Zajmował się też litografią.

Bibliografia

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 21 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Ludwik Cylkow

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes