Quantcast
peoplepill id: ladislav-klein
LK
1 views today
1 views this week
Ladislav Klein

Ladislav Klein

Czech keyboard player and guitarist
Ladislav Klein
The basics

Quick Facts

Intro Czech keyboard player and guitarist
Is Musician Composer Guitarist
From Czech Republic
Type Music
Gender male
Birth 26 November 1944
Age 76 years
Star sign Sagittarius
Family
Spouse: Andrea Čunderlíková
Children: Sandra Kleinová
Instruments:
Keyboard instrument
The details

Biography

Ladislav Klein (* 26. listopadu 1944) je český kytarista, klávesista, flétnista, aranžér a skladatel, bývalý člen skupin Crossfire, Juventus, Olympic, Atlantis a George and Beatovens.

Život

Ladislav Klein vystudoval střední školu a po maturitě pokračoval ve studiu na stavební fakultě. Studium nejprve přerušil a nakonec z fakulty odešel. Dal přednost profesionální hudební dráze. Po ukončení hudební kariéry se stal zaměstnancem Českého tenisového svazu. Předsedou Pražského tenisového svazu byl v letech 1990 až 2014. Spolu s herečkou Andreou Čunderlíkovou mají dceru Sandru Kleinovou, která bývala českou tenisovou reprezentantkou.

Hudební kariéra

Začínal ve skupině Crossfire, kde tehdy působili také Petr Spálený, Zdeněk Rytíř a Pavel Petráš. Určitou dobu hrál ve skupině Juventus. Roku 1965 se stal kytaristou ve skupině Olympic, kde nahradil Jiřího Laurenta. Členem skupiny byl bezmála osm let. Po odchodu z Olympicu (1972) působil rok a půl ve skupině Atlantis sourozenců Ulrychových, kde s ním hráli též Jan Hauser, Rudolf Hájek a Jaromír Helešic. Necelý rok působil v doprovodné kapele Evy Pilarové. Potom se stal členem skupiny George and Beatovens, kde v té době zpíval Petr Novák. V této skupině Ladislav Klein působil jako kapelník, aranžér a hráč na klávesové nástroje a flétnu. Zůstal členem skupiny celkem 17 let.

Ladislav Klein se prosadil také jako skladatel. Jednou z jeho nejznámějších skladeb je Vzpomínka plíživá. Od roku 1992 omezil hudební činnost pouze na vystupování na výročních koncertech skupiny Olympic a začal se více věnovat tenisu.

Odkazy

Reference

Související články

  • Olympic
  • George and Beatovens
  • Petr Novák
  • Juventus

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://www.prazsky.cztenis.cz/?p=285
http://kultura.idnes.cz/olympic-zahajil-unikatni-vzpominani-zahrat-prisli-i-chrastina-a-klein-1zi-/hudba.aspx?c=A110330_133312_hudba_ob
https://aleph.nkp.cz/F/?ccl_term=wau=ola2002109805+or+wkw=ola2002109805&func=find-c&local_base=skc
http://www.youtube.com/watch?v=hWsv8UKhebE
http://www.youtube.com/watch?v=LU-YTcH5HTI
https://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&local_base=aut&ccl_term=ica=ola2002109805
http://isni.org/0000000371879772
https://viaf.org/viaf/84946970/
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes