Quantcast
peoplepill id: kurt-engels
KE
1 views today
1 views this week
Kurt Engels
The basics

Quick Facts

From Germany
Gender male
Birth 3 August 1915, Cologne, Cologne Government Region, North Rhine-Westphalia, Germany
Death 31 December 1958, Hamburg, Germany (aged 43 years)
Star sign Leo
Politics Nazi Party
The details (from wikipedia)

Biography

Kurt Engels (ur. 3 września 1915 w Kolonii - zm. 31 grudnia 1958 w Hamburgu) - SS-Hauptscharführer, szef Gestapo dla powiatu krasnostawskiego w czasie II wojny światowej, na stałe rezydujący w latach 1941-1944 w Izbicy.

W 1929 wstąpił do Hitlerjugend, w 1933 został członkiem SA, zaś w 1938 SS. Przed wojną pracował jako policjant w Kolonii.

Wraz ze swoim pomocnikiem, Ludwikiem Klemmem, zasłynął z okrucieństwa i bezwzględności. Jest posądzany o zbrodnie na ludności cywilnej - doraźne rozstrzeliwanie zarówno Polaków, jak i Żydów. Często odbywało się to na ulicach miasteczka lub też na miejscowym kirkucie. Swoje ofiary wypatrywał, jeżdżąc po Izbicy motocyklem.

Po wojnie przeniósł się do Hamburga, gdzie prowadził otworzoną w 1955 restaurację pod nazwą Cafe Engels. Został rozpoznany 31 października 1958 przez byłego więźnia obozu Sobibor, aresztowany, popełnił samobójstwo w więzieniu w czasie procesu, w którym zeznawał m.in. Thomas Blatt.

Przypisy

Linki zewnętrzne

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes