Quantcast
peoplepill id: katerina-zemanova
KZ
1 views today
2 views this week
Kateřina Zemanová

Kateřina Zemanová

Kateřina Zemanová
The basics

Quick Facts

Is Student
Type Academia
Gender female
Birth 1 January 1994, Prague, Duchy of Bohemia
Age 27 years
Family
Mother: Ivana Zemanová
Father: Miloš Zeman
Peoplepill ID katerina-zemanova
The details (from wikipedia)

Biography

Kateřina Zemanová (* 1. ledna 1994 Praha) je absolventka pražského gymnázia a dcera prezidenta České republiky Miloše Zemana z jeho druhého manželství s Ivanou Zemanovou.

Život

Vzdělání

Od září 2005 do prosince 2012 studovala na nestátním osmiletém gymnáziu PORG v pražské Libni. Jelikož po půlročním studijním pobytu na jedné High school ve státě Michigan v USA nesložila komisionální zkoušky z matematiky, ze školy odešla a nastoupila na pražské soukromé Anglicko-české gymnázium AMAZON, kde v květnu 2014 odmaturovala. Krátce pobývala v Anglii, Dánsku a určitou dobu také pracovala v Řecku. V budoucnu by chtěla studovat mezinárodní vztahy a jazyky (angličtinu, francouzštinu a ruštinu) na některé vysoké škole v České republice, ale uvažuje i o studiu ve Švédsku nebo Austrálii, aby mohla vstoupit například do diplomatických služeb.

Politické aktivity

V letech 2012–2013 se Kateřina Zemanová veřejně angažovala v předvolební kampani svého otce, který kandidoval na prezidenta České republiky. Prohlásila, že pokud bude její otec zvolen českým prezidentem, „tak to bude jedna z nejlepších věcí, co se zemi může stát“. Pro prezidentskou kampaň Miloše Zemana také nechala udělat svoji fotografii v ateliéru Jakuba Ludvíka.

Osobní život

Má staršího polorodého bratra z otcova prvního manželství, kterým je lékař, neurolog David Zeman (* 1971).

Některá média informovala o jejím vztahu s Vladimírem Krulišem, mužem, který vedl prezidentskou kampaň jejího otce, prezidenta Miloše Zemana. Vztah po několika měsících skončil.

Kontroverze

Bulvární web eXtra.cz, obdobně jako iDNES.cz uveřejnily v říjnu 2013 video, články a snímky zachycující dívku podobnou Kateřině Zemanové na párty se skupinovým sexem. Dívka nápadně podobná Kateřině Zemanové včetně znamének na obličeji zde byla zachycena v těsné blízkosti profesionálních pornoherců v akci. Média označila uvedené video za přesvědčivé. Kateřina Zemanová svou účast na této párty z německé produkce Karlberg (v česku COMMUNICON s.r.o.), která se dle médií natáčela už 20. září 2012 v kulturním domě na pražském Zličíně, popřela. Konkrétně uvedla: „Nikdy jsem se žádné takové akce nezúčastnila. Jedná se o podvrh.“ Mluvčí prezidenta Hana Burianová rovněž označila uveřejněné video za podvrh a pro média upřesnila, že: „se jedná o vyjádření Kateřiny Zemanové, nikoli hradu“. Prezident se ke kauze vyjádřil ve smyslu, že video neviděl a své dceři věří.

Podle Jiřího Paroubka měla aféra vliv na aktivitu prezidenta Zemana před volbami v říjnu 2013, který vlivem aféry ztratil strategickou iniciativu, přestal nastolovat témata (nejen pro volební kampaň) a přitahovat k nim pozornost.

Odkazy

Reference


The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes