Quantcast
peoplepill id: katerina-dubska
KD
1 views today
1 views this week
Kateřina Dubská

Kateřina Dubská

Czech local politician
Kateřina Dubská
The basics

Quick Facts

Intro Czech local politician
Is Writer Politician
From Czech Republic
Type Literature Politics
Gender female
Birth 1965, Teplice, Czech Republic
Age 55 years
Politics Green Party
The details

Biography

Kateřina Dubská (* 1965 Teplice) je spoluzakladatelkou vydavatelství Computer Press a ERA, v letech 2006–2010 byla městskou zastupitelkou za Stranu zelených v Brně.

Život

Vystudovala Střední knihovnickou školu a Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (obor andragogika a sociologie dospělých). Patřila k zakladatelům nakladatelství a vydavatelství Computer Press. Založila vydavatelství ERA, které se specializovalo na odbornou literaturu z oblasti architektury a stavitelství. Díky jejímu přispění vyšly publikace jako: Josip Plečnik, Nové městské prostory, Duch místa nebo Sídelní kaše. Iniciovala vznik časopisu ERA 21, který je uznávaným českým časopisem o architektuře. V roce 2000 založila Nadační fond Verda, který se zaměřuje na podporu nadaných romských studentů.

Byla jednou z iniciátorek vzniku občanské koalice Nádraží v centru a referenda o poloze brněnského hlavního nádraží. Spoluzaložila občanské sdružení Brno, věc veřejná, které především díky výstavám Brněnský chodec iniciovalo veřejnou debatu ke stavu kvality a vzhledu brněnských veřejných prostor. 12 let působila jako vedoucí redakční rady místního zpravodaje Lískáček v Brně – Novém Lískovci. Je předsedkyní SZ ve Zlínském kraji.

Žije v Bílých Karpatech, věnuje se psaní knih a ekologickému zemědělství. V březnu 2013 vyšel její první román Člověk Gabriel (Nakladavatelství JOTA). V říjnu 2015 ve stejném vydavatelství vyšla její druhá kniha Dcery a v roce 2016 sbírka povídek Malé zázraky.

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
https://aleph.nkp.cz/F/?ccl_term=wau=osa2013757226+or+wkw=osa2013757226&func=find-c&local_base=skc
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Kate%C5%99ina_Dubsk%C3%A1
https://www.obalkyknih.cz/view_auth?auth_id=osa2013757226
https://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&local_base=aut&ccl_term=ica=osa2013757226
https://viaf.org/viaf/299916475/
http://www.katerinadubska.cz
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes