Quantcast
K
Slovakia
45 views this week
Katarzia

Katarzia

Slovak singer-songwriter
The basics
Quick Facts
Intro Slovak singer-songwriter
Countries Slovakia
A.K.A. Katarína Kubošiová
Gender female
Birth February 9, 1989 (Nitra)
The details
Biography

Katarzia (* 9. února 1989 Nitra) je slovenská zpěvačka a písničkářka. Je dcerou herečky Evy Pavlíkové. V dětství hrála na příčnou flétnu a housle, chtěla studovat herectví, ale třikrát se nedostala na školu. Nakonec vystudovala filmovou scenáristiku a dramaturgii na Filmové a televizní fakultě VŠMU v Bratislavě. První písničku (Home) složila v šestnácti letech v USA, kde rok studovala v Tulse. První koncert s repertoárem čtyř písní odehrála v roce 2012 v bratislavském klubu Nu Spirit.

Nyní vystupuje s proměnlivou kapelou, kde se podle možností různě střídají Marek Minárik, Martin Valihora, Albert Romanutti, Vladko Mikláš, Lukáš Mutňanský, Petr Hanák.

Od roku 2015 bydlí v Praze.

Diskografie

  • Generácia Y, 2013, Slnko records
  • Agnostika, 2016, Slnko records

Na album coverů Davida Kollera David Koller & Friends (2016) nahrála píseň Záchranár. Složila a nazpívala ústřední píseň filmu Pátá loď (2017) Kde sa slzy berú.

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Diskografie Reference Externí odkazy
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes