Quantcast
Karl Kühn: Nazi criminal, member of the crew of the German concentration camp Mauthausen-Gusen and SS-Unterscharführer (1901 - n/a) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: karl-kuehn
KK
1 views today
1 views this week
Karl Kühn
Nazi criminal, member of the crew of the German concentration camp Mauthausen-Gusen and SS-Unterscharführer

Karl Kühn

Karl Kühn
The basics

Quick Facts

Intro Nazi criminal, member of the crew of the German concentration camp Mauthausen-Gusen and SS-Unterscharführer
Is Politician
From Germany
Field Politics
Gender male
Birth 1901
Politics Nazi Party
The details (from wikipedia)

Biography

Karl Kühn (ur. 1901, data śmierci nieznana) - zbrodniarz hitlerowski, członek załogi niemieckiego obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen i SS-Unterscharführer (nr identyfikacyjny w SS: 80943).

Z zawodu telefonista. Członek NSDAP od 1931 i Schutzstaffel od 1933. Od stycznia 1941 do 15 marca 1943 pełnił służbę w centrali telefonicznej w Gusen, podobozie KL Mauthausen. Następnie przez kolejne cztery miesiące pracował w piekarni w tym podobozie. Następnie Kühn został przeniesiony do obozu głównego i pełnił służbę w magazynie żywnościowym, gdzie przebywał do 15 marca 1944. Od połowy marca do 8 sierpnia 1944 był ordonansem w obozowej administracji. Wreszcie od 8 sierpnia 1944 do 7 kwietnia 1945 Kühn pełnił służbę w magazynie, w którym składowano mienie zrabowane więźniom. Następnie przeniesiono go na front.

7 maja 1945 został aresztowany przez wojska amerykańskie. W procesie załogi Mauthausen-Gusen (US vs. Theo Otto Bernhardt i inni) skazany został na 3 lata pozbawienia wolności za znęcanie się nad więźniami obozu.

Bibliografia

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 21 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Karl Kühn

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes