Quantcast
peoplepill id: karel-krohn
KK
1 views today
1 views this week
Karel Krohn
The basics

Quick Facts

From Czech Republic
Gender male
Birth 25 October 1846, Bratkovice, Czech Republic
Death 14 February 1913, Velvary, Czech Republic (aged 66 years)
Star sign Scorpio
Peoplepill ID karel-krohn
The details (from wikipedia)

Biography

Karel Krohn (25. října 1846 Bratkovice – 14. února 1913 Velvary) byl jeden z nejvýznamnějších rodáků Velvar. Byl zakladatelem prvního neněmeckého dobrovolného hasičského sboru v Čechách, starosta města a člen městského zastupitelstva.

Život

V mládí se vydal na cestu do Německa, kde pobýval ve městech Hamburk a Berlín.

V Hamburku byl svědkem velkého požáru, který kromě profesionálních hasičů pomáhali likvidovat také hasiči dobrovolní. Oceňoval jejich obětavost a obratnost a rozhodl se, že podobný sbor založí také doma. Po svém návratu všem vyprávěl o prožité události, a vzhledem k četnosti požárů v okolí Velvar se mu brzy dostalo povolení. Dne 22. května 1864 byly schváleny stanovy spolku, který se přejmenoval na sbor dobrovolných hasičů. Karel Krohn se stal postupně jeho předsedou, jednatelem i pokladníkem. Nedožil se 50. výročí hasičského sboru, zemřel ve věku nedožitých 67 let.

Během svého života byl aktivně činný také v městských záležitostech. Byl členem okresního výboru, okresní školní rady, besedy, záložny a spořitelny. V letech 1881 – 1890 byl dokonce starostou města a až do své smrti byl členem městského zastupitelstva. Jeho největší zásluhou je však jednoznačně položení základů mohutné hasičské organizace, které dal do vínku dobrovolnost.

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://web.archive.org/web/20090211134703/http://sdhvavrinec.svnet.cz/historie.php
http://www.sdhvelvary.cz/inpage/karel-krohn
https://aleph.nkp.cz/F/?func=find-c&local_base=aut&ccl_term=ica=xx0022983
https://viaf.org/viaf/85445449/
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes