Quantcast
peoplepill id: kamill-kuranda
KK
1 views today
1 views this week
Kamill Kuranda

Kamill Kuranda

Österreichischer Politiker der Deutschen Nationalpartei (DnP)
Kamill Kuranda
The basics

Quick Facts

Intro Österreichischer Politiker der Deutschen Nationalpartei (DnP)
Was Politician
From Austria Austria-Hungary
Type Politics
Gender male
Birth 7 February 1851, Vienna
Death 1 February 1919, Vienna (aged 68 years)
The details (from wikipedia)

Biography

Kamill Kuranda (7. února 1851 Vídeň – 1. února 1919 Vídeň) byl rakouský politik, na počátku 20. století poslanec Říšské rady.

Biografie

Vychodil národní školu a gymnázium. Od roku 1867 studoval práva na univerzitě (Vídeňská univerzita a Univerzita Tübingen). Působil jako úředník ministerstva železnic a byl ministerským radou. Angažoval se také v politice: byl poslancem Dolnorakouského zemského sněmu.

Na počátku 20. století se zapojil i do celostátní politiky. Ve volbách do Říšské rady roku 1907, konaných poprvé podle všeobecného a rovného volebního práva, získal mandát v Říšské radě (celostátní zákonodárný sbor) za obvod Dolní Rakousy 1. Byl nezařazeným poslancem. Mandát obhájil za týž obvod i ve volbách do Říšské rady roku 1911, opět jako nezařazený poslanec. Ve vídeňském parlamentu setrval až do zániku monarchie. K roku 1911 se profesně uvádí jako ministerský rada.

V letech 1918–1919 zasedal jako poslanec Provizorního národního shromáždění Německého Rakouska (Provisorische Nationalversammlung), nyní za Německou nacionální stranu (DnP).

Jeho otcem byl spisovatel, novinář a politik Ignaz Kuranda, bratrem bankovní odborník Felix Kuranda.

Odkazy

Reference

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes