Quantcast
peoplepill id: josef-kraus
JK
1 views today
1 views this week
Josef Kraus

Josef Kraus

Czechoslovak politician
Josef Kraus
The basics

Quick Facts

Intro Czechoslovak politician
Is Politician
From Czech Republic
Type Politics
Gender male
Politics Communist Party of Czechoslovakia
Peoplepill ID josef-kraus
The details

Biography

Josef Kraus byl český a československý politik Komunistické strany Československa a poúnorový poslanec Národního shromáždění ČSR.

Biografie

Josef Kraus pocházel z rodiny, kde otec pracoval jako horník. V mládí se vyučil zámečníkem, ale toto zaměstnání nevykonával, jelikož začal pracovat na Bílinsku v dole. V době okupace Československa nacisty pobýval ve vnitrozemí Protektorátu Čechy a Morava, kde se seznámil se členy ilegální buňky „Vlast“ Josefem Brožem a Josefem Svobodou. Po osvobození Československa nastoupil do dolu Alois Jirásek.

Na tomto dole byl každoročně vyznamenáván jako vzorný pracovník dolu a v roce 1953 obdržel Čestný odznak nejlepšího pracovníka ministerstva paliv a energetiky. O rok později obdržel od prezidenta republiky Antonína Zápotockého vyznamenání Za zásluhy o výstavbu. Dle tehdejšího krajského deníku Průboj byl v kolektivu oblíben a jednomyslně zvolen za kandidáta KSČ do Národního shromáždění za Bílinský obvod číslo 111.

Ve volbách roku 1954 byl zvolen do Národního shromáždění za KSČ ve volebním obvodu Ústí nad Labem. V Národním shromáždění zasedal do konce jeho funkčního období, tedy do voleb v roce 1960.

Profesně se k roku 1954 uvádí jako vedoucí rypadla č. 415 dolu Jirásek v Bílině.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo/1954/11/8/2.png
http://www.psp.cz/eknih/1954ns/rejstrik/jmenny/k.htm
https://web.archive.org/web/20160308221838/http://osaarchivum.org/files/holdings/300/8/3/text/17-1-99.shtml
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Josef_Kraus_(politik_KS%C4%8C)
http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?org=284&id=6071
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes