Quantcast
JS
Czech Republic
47 views this week
Jiří Smetana

Jiří Smetana

Czech musician
The basics
About
Occupations Composer Record producer
Countries Czechoslovakia Czech Republic
Gender male
Birth December 16, 1945
Death December 24, 2016
Family
Children: Emma Smetana
Authority Discogs id ISNI id VIAF id
The details
Biography

Jiří Smetana (16. prosince 1945 – 24. prosince 2016) byl český muzikant, skladatel a hudební producent. V Česku je známý především jako autor textu k písni „Slunečný hrob“ od kapely Blue Effect. Od roku 1972 žil ve Francii. V pařížském rockovém klubu Gibus pracoval jako diskžokej, od roku 1979 tam působil jako umělecký ředitel. Na hudební scénu uvedl řadu světových popových hvězd - spolupracoval např. se Stingem a skupinou The Police. Byl také manažerem zpěvačky Věry Bílé a její skupiny Kale. Od roku 2014 trpěl zdravotními problémy – prodělal operaci slinivky, později upadl do kómatu, ve kterém byl 1,5 roku a ze kterého už se neprobudil. Zemřel v nemocnici 24. prosince 2016.

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes