Quantcast
peoplepill id: jiri-jilek
JJ
1 views today
1 views this week
Jiří Jílek

Jiří Jílek

Czechoslovak member of Czechoslovak parliament and Czechoslovak politician
Jiří Jílek
The basics

Quick Facts

Intro Czechoslovak member of Czechoslovak parliament and Czechoslovak politician
Is Politician
From Czech Republic
Type Politics
Gender male
Birth 20 November 1956
Age 64 years
Star sign Scorpio
Politics Civic Forum, Civic Democratic Party
Peoplepill ID jiri-jilek
The details (from wikipedia)

Biography

Jiří Jílek (* 20. listopadu 1956) byl český a československý politik, po sametové revoluci poslanec Sněmovny národů a Sněmovny lidu Federálního shromáždění za Občanské fórum, později za ODS.

Biografie

Před listopadem 1989 byl zakladatelem EKOSEKCE Karlovy Vary a osoba samostatně výdělečně činná. Po sametové revoluci jedním z mluvčích KC OF Karlovy Vary.

Ve volbách roku 1990 zasedl do české části Sněmovny národů Federálního shromáždění (volební obvod Západočeský kraj) za OF, kam nastoupil jako náhradník za odstoupivší Martu Kubišovou. Byl jedním ze spoluzakladatelů Meziparlamentního klubu demokratické pravice. Po rozkladu OF v roce 1991 přešel do poslaneckého klubu Občanské demokratické strany. Ve volbách roku 1992 přešel do Sněmovny lidu. Ve Federálním shromáždění setrval do zániku Československa v prosinci 1992. Pocházel z Karlových Varů. Během působení ve federálním parlamentu se stal aktérem vnitrostranické aféry, kdy vyzval k tomu, aby z funkce náměstka českého ministra pro privatizaci odešel jeho stranický kolega Michal Soukup, který byl předtím předsedou karlovarské privatizační komise. Byl členem výboru pro životní prostředí a po volbách v roce 1992 členem hospodářského výboru. Byl autorem návrhu na zákaz KSČ a jejích následovníků.

Po odmítnutí podpisu tzv. lustračního zákona vyzval v otevřeném dopisu Alexandra Dubčeka, aby odstoupil z funkce, předsedy Federálního shromáždění. V roce 1991 byl na studijním pobytu v USA pořádaném vládní agenturou USIA.. V roce 1990 zabránil prodeji Divadla Vítězslava Nezvala v Karlových Varech neexistující společnosti YT&T Toronto (byla dvakrát zrušena pro neplacení daní).

V komunálních volbách roku 1994 kandidoval na nevolitelném místě do zastupitelstva Karlových Varů za ODS jako nezávislý.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.psp.cz/ff/87/f8/6b/08.htm
http://www.psp.cz/eknih/1990fs/rejstrik/jmenny/sncj.html
http://ufal.mff.cuni.cz/vallex/2.6/data/html/generated/cnk/hr%C3%A1t.html
http://www.cibulka.net/nnoviny/nn1992/nn2992/obsah/14.htm
http://www.cibulka.net/nnoviny/nn1992/nn2892/obsah/16.htm
http://www.cibulka.com/nnoviny/nn1991/nn0791/Priloha/Priloha07.htm#Zakazkscakss
http://www.komunalnipolitika.cz/mesto_karlovy_vary?prijmeni=J%C3%ADlek%20Ing.&jmeno=Ji%C5%99%C3%AD
http://www.cibulka.net/
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Ji%C5%99%C3%AD_J%C3%ADlek_(politik)
http://www.psp.cz/sqw/detail.sqw?id=1858&org=257
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes