Quantcast
peoplepill id: jerzy-grabowiecki
JG
1 views today
1 views this week
Jerzy Grabowiecki

Jerzy Grabowiecki

Polish economist
Jerzy Grabowiecki
The basics

Quick Facts

Intro Polish economist
Is Economist
From Poland
Type Finance
Gender male
The details

Biography

Jerzy Grabowiecki – polski ekonomista, dr hab., profesor nadzwyczajny Katedry Ekonomii i Ekologii Wydziału Finansów i Informatyki Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku, oraz Katedry Ekonomii Politycznej Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku.

Życiorys

17 lutego 1999 obronił pracę doktorską Dynamika i równowaga gospodarcza - przykład Japonii, a potem otrzymał stopień doktora habilitowanego. Objął funkcję profesora nadzwyczajnego w Katedrze Ekonomii i Ekologii na Wydziale Finansów i Informatyki Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Katedry Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku, a także w Katedrze Ekonomii Politycznej na Wydziale Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku.

Piastował stanowisko kierownika w Zakładzie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku i prodziekana na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Publikacje

  • 2000: Japonia. Powojenna dynamika i równowaga gospodarcza
  • 2006: Uwarunkowania i mechanizmy regionalnej integracji gospodarczej w krajach Azji Wschodniej
  • 2006: Keiretsu Groups: Their Role in the Japanese Economy and Reference Point (or a paradigm) for Other Countries
  • 2009: Czy handel sprawiedliwy rozwiąże problemy krajów południa?
  • 2009: Japoński model społeczno-gospodarczy jako wzorzec dla krajów Azji Wschodniej
  • 2012: Financial structure and organization of keiretsu − Japanese business groups
  • 2012: Japan’s Economic Stagnation From Economic “Miracle” to “Stumble”
  • 2014: Current tendencies in corporate governance system in Russia

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 20 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://nauka-polska.pl/#/profile/scientist?id=78856
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes