Quantcast
peoplepill id: jaroslav-smid
J�
1 views today
1 views this week
Jaroslav Šmíd

Jaroslav Šmíd

Czechoslovak shot-putter and athlete coach
Jaroslav Šmíd
The basics

Quick Facts

Intro Czechoslovak shot-putter and athlete coach
Is Sports coach Athlete
From Czech Republic
Type Sports
Gender male
Birth 27 April 1934, Zdejcina, Czech Republic
Age 86 years
Star sign Taurus
Family
Spouse: Helena Fibingerová
Peoplepill ID jaroslav-smid
The details

Biography

Jaroslav Šmíd (* 27. duben 1934 Zdejcina) je bývalý československý reprezentant a rekordman v lehké atletice. Jeho manželkou je Helena Fibingerová.

Atlet

Byl členem celé řady atletických oddílů: Sokol Beroun, Králův Dvůr, Vojenský dorost, PDA Prostějov, Baník Karlovy Vary, Dynamo (Slávia) Praha, Vítkovice.

Byl několikanásobným mistrem ČSSR ve vrhu koulí. Na mítinku Zlatá tretra v Ostravě 19. září 1968 zvítězil s výkonem 18.52 metrů a stal se tak tehdejším rekordmanem. ČSSR reprezentoval v 19 mezistátních utkáních, mj. i na Evropských halových hrách. Jeho nejlepšími výkony za celou kariéru bylo 18.82 v kouli a 50.98 v disku.

Trenér

Ke konci své aktivní atletické kariéry se stal trenérem celé řady závodníků, včetně pozdějších reprezentantů. V Ostravě se stal dlouholetým trenérem dorostenky, nastupující reprezentantky Heleny Fibingerové. V květnu 1977 se s ní ve věku 43 let oženil. Jí tehdy bylo 27 let a pár měsíců poté se stala světovou rekordmankou ve vrhu koulí.

Vězení

V listopadu 2009 v opilosti sraz svým autem cyklistu, který svému zranění podlehl. Šmíd byl odsouzen na 3,5 roku do vězení. Odseděl si s přestávkami půl roku, pak byl s ohledem na zdravotní stav propuštěn. Zbytek trestu mu byl amnestií prezidenta republiky odpuštěn.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.lidovky.cz/blazek-zasahl-ve-prospech-odsouzeneho-manzela-fibingerove-pah-/zpravy-domov.aspx?c=A130211_222908_ln_domov_mpr
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Jaroslav_%C5%A0m%C3%ADd_(atlet)
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/jaroslav-smid-manzel-fibingerove-opily-zabijel-autem-ted-se-raduje-z-amnestie.html
http://www.atletika.cz/zaostreno-na/mistrovstvi-cr-muzu-a-zen/pocty-titulu-v-disciplinach-muzi/
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes