Quantcast
peoplepill id: jaromir-dlouhy
JD
1 views today
1 views this week
Jaromír Dlouhý

Jaromír Dlouhý

Czech politician, internist and neurologist
Jaromír Dlouhý
The basics

Quick Facts

Intro Czech politician, internist and neurologist
Is Politician Physician
From Czech Republic
Type Healthcare Politics
Gender male
Birth 31 July 1897, Lomnice nad Popelkou
Politics Communist Party of Czechoslovakia
The details (from wikipedia)

Biography

Jaromír Dlouhý (31. července 1897 Lomnice nad Popelkou – ???) byl český a československý lékař, politik Komunistické strany Československa a poúnorový poslanec Národního shromáždění ČSR.

Biografie

Působil jako lékař a primář, specializací internista a neurolog. V roce 1946 se uvádí jako primář okresní nemocnice a bývalý politický vězeň, bytem Přerov. Od roku 1953 do roku 1957 zastával funkci ředitele fakultní nemocnice Olomouc. V roce 1956 se uvádí i jako vedoucí zdravotnického odboru rady KNV v Olomouci.

Po volbách roku 1948 byl zvolen do Národního shromáždění za KSČ ve volebním kraji Olomouc. Mandát nabyl až dodatečně v březnu 1951 jako náhradník poté, co rezignoval poslanec Bedřich Klein. V parlamentu zasedal až do konce funkčního období, tedy do voleb v roce 1954.

V roce 1968 mu celostátní konference obránců míru v Praze udělila Československou cenu míru.

Odkazy

Reference


Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes