Quantcast
peoplepill id: jan-valta
JV
1 views today
1 views this week
Jan Valta

Jan Valta Czech conductor, violinist, composer and director

Czech conductor, violinist, composer and director
Jan Valta
The basics

Quick Facts

Intro Czech conductor, violinist, composer and director
Is Musician Composer Film director Conductor
From Czech Republic
Type Film, Television, Stage and Radio Music
Gender male
Birth 23 September 1977, Prague, Czech Republic
Age: 42 years
Star sign LibraLibra
Family
Father: Jan Valta
Spouse: Daniela Kosinová-Valtová
Instruments:
Violin
The details

Biography

Jan Valta (* 23. září 1977 Praha) je český houslista, skladatel, dirigent, hudební režisér a aranžér.

Životopis

Syn dirigenta Jana Valty (* 1948). Absolvoval teplickou konzervatoř (prof. Jiřina Dlouhá) a AMU v Praze (prof. Jindřich Pazdera), obor housle. V devatenácti letech se na dvě sezony stal členem České filharmonie. Je sekundistou Heroldova kvarteta, v ansámblu, který za deset let své existence koncertoval v zemích Evropy, v Japonsku, Austrálii, Brazílii či na Havajských ostrovech. Kvarteto vystoupilo např. v londýnské Wigmore Hall, frankfurtském Sendesaal, barcelonském l'Auditori a v sále Palau di Musica ve Valencii. Soubor natočil tři CD; natáčel také pro Český rozhlas, ABC Classic FM Sydney, Hesischer Rundfunk a pro Supraphon. Heroldovo kvarteto je nositelem Ceny ČSKH pro rok 2001.

Vystoupení

Sólově vystupoval Jan Valta v Rakousku, Německu, Francii, Španělsku, Slovenské republice a v Japonsku. Společně se svým otcem realizoval nahrávku skladeb Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany pro housle a klavír. Od roku 2006 je pedagogem na teplické konzervatoři. Je uměleckým vedoucím Heroldova komorního orchestru a teplického souboru Ecce Harmonia.

Dílo

Je autorem aranží pro různá nástrojová obsazení: od komorních souborů přes big band až po velký dechový nebo symfonický orchestr. Jeho transkripce a aranže byly vedle České republiky hrány například v Lucembursku, Francii či ve Španělsku.

Jako skladatel spolupracuje především s českým violoncellistou Kryštofem Lecianem: v roce 2008 napsal celovečerní cykluse "Zodiac 13" pro cello a klavír, který byl natočen na CD. Koncertantní symfonii Fulcanelli zkomponoval v roce 2009. Věnuje se také dirigování, hudební režii a střihu.

Spolu s Adamem Sporkou složili hudbu pro středověkou videohru Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios.

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
https://web.archive.org/web/20101001184637/http://www.projectfulcanelli.com/
https://web.archive.org/web/20081102074951/http://www.heroldq.cz/
http://isni.org/0000000131892994
https://viaf.org/viaf/79538007/
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes