Quantcast
peoplepill id: jan-kanthak
JK
1 views today
1 views this week
Jan Kanthak
Polish politician

Jan Kanthak

Jan Kanthak
The basics

Quick Facts

Intro Polish politician
Is Jurist Politician
From Poland
Field Law Politics
Gender male
Birth 1991, Gdańsk, Poland
Age 31 years
Education
University of Warsaw
The details (from wikipedia)

Biography

Jan Kanthak (ur. 20 września 1991 w Gdańsku) – polski prawnik, polityk i samorządowiec, w latach 2018–2019 radny miasta Gdańska; w październiku 2019 roku został wybrany na posła na Sejm IX kadencji.

Życiorys

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów odbył staż w Parlamencie Europejskim. Od 2016 roku zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości. Początkowo jako sekretarz Zespołu ds. Strategii Ministerstwa Sprawiedliwości, zajmującego się m.in. przygotowywaniem opinii i analiz oraz doradztwem w sprawach związanych z realizacją celów strategicznych w obszarze działania Ministra Sprawiedliwości. W czerwcu 2017 r. Zbigniew Ziobro powierzył mu funkcję szefa Gabinetu Politycznego oraz rzecznika prasowego MS.

Związany z Solidarną Polską. Jako jej kandydat z listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na radnego miasta Gdańska z 5. okręgu (dzielnice Przymorze i Zaspa) zdobywając 4799 głosów. W Radzie Miasta Gdańska zasiadał w Komisji Sportu i Turystyki oraz Komisji Zrównoważonego Rozwoju. Następnie, w wyborach parlamentarnych w 2019 został wybrany ponownie z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu IX kadencji w okręgu lubelskim, otrzymując 12 803 głosy. Zasiada w sejmowych Komisjach Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Spraw Zagranicznych.

Pod koniec lutego 2020 roku, jako przedstawiciel Solidarnej Polski wszedł w skład sztabu wyborczego Prezydenta Andrzeja Dudy.

Życie prywatne

Jest synem Andrzeja Kanthaka, polskiego przedsiębiorcy i dyplomaty, oraz gdańskiej pisarki Anny Kanthak, posługującej się pseudonimem literackim Hanna Cygler.

Uwagi

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 17 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Jan Kanthak

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes