Quantcast
peoplepill id: jacques-rupnik
JR
1 views today
1 views this week
Jacques Rupnik
French historian of modern age, historian of eastern europe, political scientist, educationist and academic

Jacques Rupnik

Jacques Rupnik
The basics

Quick Facts

Intro French historian of modern age, historian of eastern europe, political scientist, educationist and academic
Is Businessperson Political scientist Political scientist Academic Academic Writer Historian
From France
Field Business Education Literature Social science Politics
Gender male
Birth 21 November 1950, Prague, Duchy of Bohemia
Age 71 years
The details (from wikipedia)

Biography

Jacques Rupnik (* 21. listopadu 1950 Praha) je francouzský politolog a historik, který se zabývá střední a východní Evropou.

Biografie

Narodil se francouzské matce a slovinskému otci v Praze, kde žil až do svých 15 let.

Vystudoval historii a politologii na Sorboně v Paříži a na Harvardově univerzitě v USA. V letech 1977–1982 byl redaktorem BBC v Londýně. V letech 1990–1992 pracoval jako poradce prezidenta Václava Havla. V současnosti je profesorem na College of Europe v Bruggách (Belgie) a ředitelem výzkumu na Fondation des Sciences Politiques v Paříži.

Od roku 1982 působil jako profesor na Institutu politických studií v Paříži. V letech 1974–1975 výzkumný pracovník Ruského výzkumného centra na Harvard University a v letech 1977–1982 pracoval jako odborník na východní Evropu pro BBC World Service.

V době 1995–1996 zastával funkci výkonného ředitele Mezinárodní komise pro Balkán při Carnegie Endowment for International Peace. V letech 1999–2000 byl členem Nezávislé mezinárodní komise pro Kosovo. Je externím členem Institutu mezinárodních studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Literatura

  • RUPNIK, Jacques. Dějiny Komunistické strany Československa : od počátků do převzetí moci. Překlad Helena Beguivinová. Praha : Academia, 2002. ISBN 80-200-0957-4.  

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Jacques Rupnik

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes