Quantcast
About Jacek Such: Polish diplomat (1959-) | Biography, Facts, Career, Life
peoplepill id: jacek-such
JS
4 views today
7 views this week
Jacek Such
Polish diplomat

Jacek Such

Jacek Such
The basics

Quick Facts

Intro Polish diplomat
Is Diplomat Judge Prosecutor
From Poland
Field Law Politics
Gender male
Birth 1959
Age 63 years
Education
University of Wrocław magister degree
The details (from wikipedia)

Biography

Jacek Wojciech Such (ur. 1959) – polski dyplomata, Konsul Generalny RP w São Paulo (2009–2014).

Życiorys

Jacek Such ukończył prawo i administrację na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1982 rozpoczął we Wrocławiu aplikację prokuratorską. Pracował jako prokurator do 1991, kiedy to rozpoczął służbę dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych na stanowisku konsularnym w ambasadzie RP w Bonn. Zajmował się opieką nad obywatelami polskimi, zagadnieniami prawno-konsularnymi oraz sprawami polonijnymi, m.in. odpowiadał za integrowanie Konwentu Organizacji Polskich w Niemczech. W 1998 trafił do Departamentu Prawnego MSZ w stopniu radcy ministra. W 2002 został kierownikiem wydziału paszportowego ambasady w Paryżu, w randze I sekretarza, a po awansie – radcy. Utrzymywał także kontakty z organizacjami kombatanckimi w północnej Francji. Od 2007 był zastępcą dyrektora Departamentu Prawno-Traktatowego, zajmując się problematyką prawa międzynarodowego publicznego oraz sprawami roszczeń majątkowych. Od 2009 do 2014 był Konsulem Generalnym RP w São Paulo. Od 2017 w stopniu radcy-ministra kieruje referatem polityczno-ekonomicznym ambasady RP w Bogocie.

W 2013 otrzymał Medala Zwycięstwa Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Brazylii. Zna języki: portugalski, angielski, francuski i niemiecki.

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 20 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Jacek Such

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes