Quantcast
Iwona Wieczorek: Polish economist (1967-) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: iwona-wieczorek
IW
1 views today
1 views this week
Iwona Wieczorek
Polish economist

Iwona Wieczorek

Iwona Wieczorek
The basics

Quick Facts

Intro Polish economist
Is Economist
From Poland
Field Finance
Gender female
Birth 7 June 1967, Zgierz, Poland
Age 56 years
Star sign Gemini
Politics Polish People's Party
Education
University of Łódź
The details (from wikipedia)

Biography

Iwona Małgorzata Wieczorek (ur. 7 czerwca 1967 w Zgierzu) – polska samorządowiec, ekonomistka, od 2010 do 2014 prezydent Zgierza.

Życiorys

Ukończyła studia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (kierunek Organizacja i Zarządzanie). W 1999 uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych.

Została pracownikiem naukowym Katedry Pracy i Polityki Społecznej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, a także adiunktem w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Humanistycznej w Skierniewicach.

W 2004 kandydowała bezskutecznie z listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W 2006 jako bezpartyjna bez powodzenia ubiegała się o prezydenturę Zgierza, zajmując 3. miejsce spośród 12 kandydatów. Wstąpiła później do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W drugiej turze wyborów samorządowych, która odbyła się 5 grudnia 2010, wygrała wybory na prezydenta Zgierza, pokonując ubiegającego się o reelekcję Jerzego Sokoła. 21 marca 2014 zawiesiła swoje członkostwo w PSL, a 10 dni później została usunięta z partii. W wyborach w 2014 bez powodzenia ubiegała się o prezydencką reelekcję, przegrywając w drugiej turze z Przemysławem Staniszewskim.

W 2016 została dyrektorem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego. W wyborach w 2019 kandydowała z ramienia PiS do Sejmu.

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 21 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Iwona Wieczorek

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes