Quantcast
Ivan Lyashko: Russian mathematician (1922 - 2008) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: ivan-lyashko
IL
1 views today
1 views this week
Ivan Lyashko
Russian mathematician

Ivan Lyashko

Ivan Lyashko
The basics

Quick Facts

Intro Russian mathematician
A.K.A. Иван Иванович Ляшко, Ляшко Иван Иванов...
Was Mathematician
From Ukraine Russia
Field Mathematics
Gender male
Birth 9 September 1922
Death 29 March 2008, Kiev (aged 85 years)
Politics Communist Party of the Soviet Union
The details (from wikipedia)

Biography

Іва́н Іва́нович Ляшко́ (*9 вересня 1922(19220909), Мацківці — †29 березня 2008, Київ) — академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, Заслужений діяч науки України.

Біографія

Народився 9 вересня 1922 року у селі Мацківцях (нині Лубенського району Полтавської області) у сім'ї селянина. Майже вісім років, починаючи з 1940 року, прослужив на Чорноморському флоті. Відразу після демобілізації у 1948 році командир зенітної установки лінкора «Севастополь» главстаршина І. І. Ляшко став студентом Київського учительського інституту, який закінчив усього за один рік. Працюючи вчителем у селі Ставищах Київської області, він заочно і теж достроково закінчив у 1952 році Київський педагогічний інститут. Математичні здібності і виняткова працелюбність молодого спеціаліста привернули увагу відомих вчених О. Ю. Ішлінського і Г. М. Положія.

І. І. Ляшка було запрошено до аспірантури механіко-математичного факультету Київського університету. Кандидатську дисертацію він захистив у 1955 році і був призначений асистентом кафедри математичної фізики механіко-математичного факультету. Після захисту у 1963 році дисертації на звання доктора фізико-математичних наук, І. І. Ляшко за конкурсом у 1964 році обійняв посаду завідувача кафедри математичної фізики, а у 1965 році був обраний деканом механіко-математичного факультету. У 1969 році разом з академіком В. М. Глушковим він створив перший у Радянському Союзі факультет кібернетики, ставши його деканом і завідувачем кафедри обчислювальної математики. У 1969 році І. І. Ляшка було обрано член-кореспондентом АН України, а у 1973 році — академіком АН України.

Могила Івана Ляшка

Помер 29 березня 2008 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі (ділянка № 52а).

Бібліографія

Автор підручників: «Диференціальні рівняння» (спільно з Гаєм Я. Г., Боярчуком О. К., Калайдою О. Ф.), «Математичний аналіз» в 3х томах (спільно з Гаєм Я. Г., Боярчуком О. К., Калайдою О. Ф.), посібника «Математический анализ в примерах и задачах». В 2 т. (спільно з Гаєм Я. Г., Боярчуком О. К., Головачом Г. П.).

Нагороди

І. І. Ляшко — двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, премії імені М. М. Крилова, ряду державних нагород.

Пам'ять

Ляшко Иван Иванввич. Киев. 2012.jpg

7 вересня 2012 року на будівлі Інституту кібернетіки Національного університету ім.Т.Г.Шевченко в Київі була відкрита меморіальна дошка пам'яті Ляшко Івана Івановича. Автори: Сидорук Олесь та Крилов Борис.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Ivan Lyashko

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes