Quantcast
HM�
30 views this week
Hüsnü Murat Ülkü

Hüsnü Murat Ülkü

The basics
Quick Facts
Birth Ankara
The details
Biography

Hüsnü Murat Ülkü (d. 30 Ekim 1965, Ankara) Türk büyükelçi.

Eğitimi

1984 yılında Galatasaray Lisesi'ni bitirmiştir. 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

Kariyeri

1989 yılında Dışişleri Bakanlığında çalışmaya başlamıştır. Dışişleri Bakanlığı merkez ve yurtdışı teşkilatında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bu bağlamda, NATO Daimi Temsilciliğinde, Tahran Büyükelçiliğinde ve AGİT Daimi Temsilciliğinde çalışmış, Urumiye Başkonsolosu (2002-2004) ve Şanghay Başkonsolosu (2006-2011) olarak görev yapmıştır. 2011-2013 yıllarında Dışişleri Bakanlığı Genel ve İkili Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır.

Şubat-Kasım 2014 tarihlerinde Burkina Faso Büyükelçisi olarak görev yapmış. 30 Eylül 2015 tarihinden beri Kamerun Büyükelçisi olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk sahibidir.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Eğitimi Kariyeri Dış bağlantılar
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes