Quantcast
peoplepill id: grigoriy-sidorenko
GS
1 views today
1 views this week
Grigoriy Sidorenko

Grigoriy Sidorenko

Ukrainian politician and diplomat
Grigoriy Sidorenko
The basics

Quick Facts

Intro Ukrainian politician and diplomat
A.K.A. Григо́рій Микитович Сидоренко
Was Politician Diplomat
From Ukraine
Type Politics
Gender male
Birth 1874, Kherson Governorate, Russian Empire
Death 1924, Prague, Duchy of Bohemia (aged 50 years)
Peoplepill ID grigoriy-sidorenko
The details (from wikipedia)

Biography

Григо́рій Микитович Сидоренко (* 1874, Херсонська губернія, Російська імперія — † 1924, Прага, Чехословацька Республіка) — український політичний діяч і дипломат, інженер шляхів. Міністр пошт і телеграфу УНР. Голова делегації УНР на мирній конференції в Парижі.

Біографія

Народився у Херсонській губернії.

У Томському Імператорському університеті певний час очолював українську студентську громаду.

Член Української Центральної Ради, міністр пошт і телеграфу УНР в уряді Всеволода Голубовича (лютий — квітень 1918 року). 28(15) лютого видав наказ № 3 — про заміну протягом трьох днів всіх написів в поштових, телеграфних і телефонних установах на українські.

За гетьманату член Президії Всеукраїнського Союзу Земель, згодом делегат Українського Національного Союзу для переговорів із представниками Антанти в Ясах (1918).

Голова делегації УНР на мирній конференції в Парижі (січень — серпень 1919 року). У серпні 1919 року Директорія УНР відкликала Сидоренка до Кам'янця-Подільського для звіту про діяльність делегації. Після цього його на цій посаді замінив Михайло Тишкевич.

У 1919—1922 роках був послом УНР у Відні. Австрія не проводила чітко вираженої української політики. Після акредитації у Відні на початку 1922 посла УСРР Юрія Коцюбинського завершилася кар'єра посла УНР у Відні Григорія Сидоренка. Від 1923 року працював директором бібліотеки Української господарської академії в Подєбрадах. Помер у Празі, похований на Ольшанському цвинтарі.

Джерела та література

  • Лупандін О. І. Сидоренко Григорій Микитович // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К. : Наук. думка, 2012. — Т. 9 : Прил — С. — С. 553. — ISBN 978-966-00-1290-5.

Література

  • Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж ; Нью-Йорк : Молоде життя ; Львів ; Київ : Глобус, 1955—2003.
  • Павлишин О. Сидоренко Григорій // Довідник з історії України. — 2-е видання. — К., 2001. — С. 747.
Попередник: Посли України в Австрії
1919 - 1921
Наступник:
Липинський В'ячеслав Казимирович Залізняк Микола Кіндратович
The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes