Quantcast
peoplepill id: gabriela-pradova
GP
1 views today
1 views this week
Gabriela Pradová

Gabriela Pradová

Czech politician and physician
Gabriela Pradová
The basics

Quick Facts

Intro Czech politician and physician
Is Politician Physician
From Czech Republic
Type Healthcare Politics
Gender female
Birth 4 July 1951, Ložín, Slovakia
Age 69 years
Star sign Cancer
Politics Christian Democratic Movement
Education
University of Pavol Jozef Šafárik
Peoplepill ID gabriela-pradova
The details (from wikipedia)

Biography

Gabriela Pradová, rozená Gabriela Pivarníková (* 4. července 1951 Ložín), je slovenská lékařka a politička za KDH, po sametové revoluci československá poslankyně Sněmovny národů Federálního shromáždění.

Biografie

V dětství dočasně žila ve Snině. Základní školu vychodila v obci Bracovce, gymnázium v Michalovcích. V roce 1969 začala studovat na Lékařské fakultě Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. V roce 1976 absolvovala toto studium a začala pracovat jako sekundářka na kožním oddělení nemocnice v Michalovcích, od roku 1981 jako samostatná lékařka na kožní ambulanci na poliklinice. V roce 1996 si založila soukromou zdravotní praxi v oboru dermatovenerologie. Vyučuje na středních odborných školách. V současnosti je uváděna jako členka správní rady nemocnice v Michalovcích.

Po sametové revoluci se angažuje i politicky. Od roku 1991 je členkou Křesťanskodemokratického hnutí (KDH) a členkou předsednictva této strany v Michalovcích. Po čtyři volební období od roku 1991 zasedala v městském zastupitelstvu v Michalovcích. Ve volbách roku 1992 byla za KDH zvolena do slovenské části Sněmovny národů. Ve Federálním shromáždění setrvala do zániku Československa v prosinci 1992. V krajských volbách roku 2005 kandidovala na poslankyni za Košický kraj a byla zvolena. V krajské samosprávě zasedala do roku 2009.

Odkazy

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.psp.cz/ff/2a/f7/6b/08.htm
http://www.obeclozin.sk/-gabriela-pradova
http://www.michalovce.sk/files/8c715f2311b21706e36fc3b14a86f16c.pdf
https://tools.wmflabs.org/blahma/noportrait.php?Gabriela_Pradov%C3%A1
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes