Quantcast
peoplepill id: ewa-rewers
ER
1 views today
1 views this week
Ewa Rewers
The basics

Quick Facts

From Poland
Gender female
Birth 1952
Age 69 years
The details (from wikipedia)

Biography

Ewa Stefania Rewers (ur. 1952) – polska filozof, profesor nauk humanistycznych, profesor Wyższej Szkoły Zawodowej "Kadry dla Europy" w Poznaniu, Instytutu Pracy Socjalnej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie Wydziału Społecznego i Technicznego, oraz Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Życiorys

Obroniła pracę doktorską, 27 października 1997 habilitowała się na podstawie oceny dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Język i przestrzeń w poststrukturalistycznej filozofii kultury. 8 czerwca 2006 nadano jej tytuł profesora w zakresie nauk humanistycznych. Objęła funkcję profesora w Wyższej Szkole Zawodowej "Kadry dla Europy" w Poznaniu, Instytutu Pracy Socjalnej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie na Wydziale Społecznym i Technicznym, a także na Wydziale Antropologii i Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Została zatrudniona na stanowisku sekretarza Komitetu Nauk o Kulturze I Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk i w Centrum Badań Interdyscyplinarnych. Jest członkiem prezydium na I Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN.

Była wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego.

Publikacje

  • 1995: Pojednanie tożsamości z różnicą ?
  • 1999: Przestrzeń, filozofia i architektura : osiem rozmów o poznawaniu, produkowaniu i konsumowaniu przestrzeni
  • 2012: Marginalizacja interpretacyjnej mocy tekstu
  • 2016: Zapomniane, wspomniane, zapomniane...

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 20 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://katalogi.bn.org.pl/discovery/search?query=any,contains,rewers,%20ewa&tab=LibraryCatalog&search_scope=NLOP_IZ_NZ&vid=48OMNIS_NLOP:48OMNIS_NLOP&lang=pl&offset=0
http://nauka-polska.pl/#/profile/scientist?id=32043
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes