Quantcast
EF
Austria
20 views this week
Erich Farthofer

Erich Farthofer

Austrian politician
The basics
Quick Facts
Intro Austrian politician
Countries Austria
Occupations Politician
Gender male
Birth 27 April 1951 (Martinsberg, Zwettl District, Lower Austria, Austria)
Politics Social Democratic Party of Austria
The details
Biography

Erich Farthofer (ur. 27 kwietnia 1951 w Wiehalm) – austriacki polityk, kolejarz i samorządowiec, członek Rady Federalnej, deputowany do Parlamentu Europejskiego IV kadencji.

Życiorys

Z zawodu kolejarz, w 1972 uzyskał uprawnienia maszynisty. Pracował zawodowo w austriackich kolejach państwowych Österreichische Bundesbahnen. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Socjaldemokratycznej Partii Austrii. W latach 1980–1983 był członkiem samorządu miejskiego w Schwarzenau. W 1979 został przewodniczącym SPÖ w Schwarzenau, a w 1983 w powiecie Zwettl, wchodząc wówczas również w skład regionalnego zarządu socjaldemokratów w Dolnej Austrii. Został również członkiem regionalnych władz organizacji charytatywnej Volkshilfe.

Od 1986 do 1999 zasiadał w austriackim Bundesracie. W latach 1995–1996 jednocześnie sprawował mandat eurodeputowanego w ramach delegacji krajowej. Od 1999 do 2003 był członkiem landtagu Dolnej Austrii.

Odznaczony Wielką Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii (1994).

Przypisy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes