Quantcast
ES
Turkey
24 views this week
Erdal Sezek

Erdal Sezek

Turkish association football player
The basics
Quick Facts
Intro Turkish association football player
Countries Turkey
Occupations Association football player
Gender male
Birth 10 January 1980 (Kiğı, Bingöl Province, Turkey)
The details
Biography

Erdal Sezek (d. 10 Ocak 1980, Kiğı), Türk futbolcu. 1. Lig'in yeni ekiplerinden Elazığspor'de oynamaktadır. Takım içinde büyüdüğü kent olan İstanbul'un plaka kodu olan 34 numaralı formayı giymektedir.

Futbolculuk kariyeri

Kulüp takımları kariyeri

Futbola Bakırköyspor altyapısında başladı ve 1998 yılında profesyonelliğe geçiş mukavelesi imzalayarak buraya transfer oldu. Bakırköyspor için ilk resmî karşılaşmasına 14 Ağustos 1998 tarihinde Mersin İdman Yurdu'la oynanan 1. Lig karşılaşmasında çıktı. Daha sonra birçok 3. Lig, 2. Lig ve 1. Lig ekibinde forma giydi. Bu süreç içerisinde 2003-04 sezonunda Alanyaspor'la 3. Lig şampiyonu olup 2. Lig'e yükselmeyi başardı.

2008-09 sezonunda 2. Lig ekiplerinden Mersin İdman Yurdu'yla 2. Lig şampiyonu olup 1. Lig'e yükselmeyi başardı.

2010-11 sezonunun başında 2. Lig ekiplerinden Elazığspor'a transfer oldu. Elazığspor'la ilk sezonunda 2. Lig şampiyonluğu yaşayarak 1. Lig'e yükselmeyi başardı.

Futbolcu Başarıları

Kulüp

  • Türkiye 2. Lig: 1
  • Türkiye 3. Lig: 1

Kaynakça

Dış bağlantılar

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes