Quantcast
peoplepill id: erazm-izopolski
EI
1 views today
1 views this week
Erazm Izopolski

Erazm Izopolski

Erazm Izopolski
The basics

Quick Facts

Was Writer
Type Literature
Gender male
Birth 1802
Death 1863 (aged 61 years)
Peoplepill ID erazm-izopolski
The details (from wikipedia)

Biography

Еразм Ізопольський (пол. Erazm Izopolski (X. Bilozerkiewski) (1802 — 1863) — письменник, фольклорист, етнограф, священик у Білій Церкві. Псевдонім «Білоцерківський».

Біографічні відомості

Жив у Білій Церкві. Походив зі старої козацької родини, ймовірно з Умані. Про останні роки життя не відомо.

Збирав народні пісні, думи, перекази, писав польською мовою. Його брат Діонісій, який пішов в 28 років з життя, також збирав українські думи і був поетом.

Навчався в 1820 в Умані, далі в греко-католицькій духовній семінарії в Могилів-Подільському. 1841 був висвящений. Навчався на польській.

З молодості займався збиранням народних дум в своєму регіоні. 1835 опублікував частину своїх робіт в «Тигодніку Петербурзькім» ном. 98 , під ініціалами Е. І. «Поєзії Українські». Праці пройшли цензуру і не всі були опубліковані. Основна письменницька діяльність припадала на 1840-50 рр. Публікувався в «Тигодніку Петербурзькім» («Еженедельником Петербургским») з 1843 під псевдонімом Білоцерківський, в «Athenaceuem» Крашевського в 1843-45 рр, в «Бібліотеці Варшавській» в 1854-59.

Окремо опублікував «Думи з Дум Українських. Пісні лірника про українське козацтво» (Вернигори 1857). Писав також листи до редакцій, рецензії, прологи. Останнім був його лист до І. Крашевського з Полтави 1862.

Семенський писав про Еразма Ізопольського, що його вклад у вивчення та збір народних дум, пісень, казок можна порівняти хіба зі вкладом Зоріана Доленги-Ходаковського.

Рукописи Еразма Ізопольського знаходилися в І. Крашевського

Твори

Першим описав український вертеп.

Перший записав думу про козака Вернигору.

В 1843—45 публікує свої праці в «Athenaceuem» : «Думи, пісні, казки народу українського», записав найстарішу вертепову драму. Описав скриню-вертеп з 1591, яку бачив в Ставищах.

Див. також

Посилання

Джерела

Polski Słownik Biograficzny

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 23 Jun 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
http://www.lviv-orthodox.net.ua/articles/89-vertep
http://litopys.org.ua/istkult2/ikult245.htm
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes