Quantcast
peoplepill id: emma-smetana
ES
1 views today
2 views this week
Emma Smetana
Czech actress and presenter

Emma Smetana

Emma Smetana
The basics

Quick Facts

Intro Czech actress and presenter
Is Actor Singer
From Czech Republic
Field Film, TV, Stage & Radio Music
Gender female
Birth 11 February 1988, Prague, Duchy of Bohemia
Age 34 years
Family
Mother: Monika MacDonagh-Pajerová
Father: Jiří Smetana
The details (from wikipedia)

Biography

Emma Smetana (úředně též Emma Smetanová, * 11. února 1988 Praha) je česká herečka, muzikantka a bývalá moderátorka zpráv. Má dvojí občanství, české a francouzské. V českých dokladech má příjmení „Smetanová“, ve francouzských se jmenuje po otci „Smetana“. V Česku žije od roku 2011, proto s výjimkou úřadů používá nepřechýlenou verzi svého příjmení, na kterou si během života ve Francii, Belgii a Německu zvykla.

Životopis

Do dvou let vyrůstala v Praze, poté se přestěhovala se svou matkou Monikou Mac Donagh Pajerovou do Paříže za otcem Jiřím Smetanou, který tam vedl rockový klub Gibus. Do svých šesti let žila v Paříži, další čtyři roky ve Štrasburku.

Po návratu do Prahy zde absolvovala francouzské lyceum. Po maturitě se do Francie vrátila a vystudovala Evropské záležitosti na Pařížském institutu politických věd Sciences Po. Na berlínské Svobodné univerzitě vystudovala Politologii a mezinárodní vztahy.

V letech 2012–2016 moderovala zprávy na TV Nova. Od října 2013 ztvárňuje hlavní roli v hudebním dramatu Lucie, větší než malé množství lásky v Hudebním divadle Karlín.

Mluví plynně francouzsky, anglicky a německy, domluví se španělsky a částečně hebrejsky.

Jejím přítelem je Izraelec palestinsko-českého původu Jordan Haj. Dne 16. 12. 2016 se jim narodila dcera, které dali jméno Lennon Marlene Haj Smetana.

Od března 2017 rozšířila moderátorský tým internetové televize DVTV na portálu Aktuálně.cz.

Hudba

Od šesti let hraje na klavír. V roce 2012 založila vlastní kapelu nesoucí její jméno, ve které zpívá a hraje na klavír a kytaru. V březnu 2016 vydala debutové hudební album What I've Done.

Herectví

Filmy

  • Europe je t'aime (2008), amatérský film
  • Rytmus v patách (2009) – Lizetka
  • Muži v naději (2011) – Bára
  • Donšajni (2013) – Barborka, vnučka Markéty
  • Colette (2013) – Hannah

TV seriály

  • Základka (2012)
  • Hořící keř (2013) – Hana
  • Až po uši (2014)

Reference

Externí odkazy

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Emma Smetana

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes