Quantcast
peoplepill id: elda-dushi
ED
1 views today
1 views this week
Elda Dushi
Albanian beauty pageant contestant

Elda Dushi

Elda Dushi
The basics

Quick Facts

Intro Albanian beauty pageant contestant
Is Model Beauty pageant contestant
From Albania
Field Fashion
Gender female
Birth 1989, Tirana, Albania
Age 33 years
The details (from wikipedia)

Biography

Elda Dushi (1989) është një mbretëreshë shqiptare e bukurisë e cila përfaqësoi Shqipërinë në konkursin Miss Bota 2007. Në kohën e konkursit, ajo ishte një gjimnaziste dhe deklaroi se donte të bëhej diplomate.

Referime

  1. ^ ALBANIA - Elda DUSHI, missworld.com (via archive.org), Retrieved December 17, 2010

Lidhje të jashtme

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 21 May 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Elda Dushi

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes