Quantcast
Ekaterina Borulya: German chess player (1969-) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: ekaterina-borulya
EB
1 views today
1 views this week
Ekaterina Borulya
German chess player

Ekaterina Borulya

Ekaterina Borulya
The basics

Quick Facts

Intro German chess player
Is Chess player
From Germany
Field Sports
Gender female
Birth 31 December 1969, Kiev, Ukraine
Age 53 years
The details (from wikipedia)

Biography

Jekatierina Borulia, ros. Екатерина Боруля, niem. Ekaterina Borulya (ur. 31 grudnia 1969 w Kijowie) – niemiecka szachistka pochodzenia ukraińskiego, arcymistrzyni od 1994 roku.

Kariera szachowa

W 1990 i 1991 r. wystąpiła w finałach indywidualnych mistrzostw Związku Radzieckiego. W 1994 r. zwyciężyła w Wuppertalu w otwartych mistrzostwach Niemiec (wyprzedzając Swietłanę Prudnikową i Tatjaną Grabuzową), natomiast w 1995 r. w finale mistrzostw Niemiec, rozegranym w Krefeld, podzieliła I-II m. (wspólnie z Tatjaną Grabuzową). W tym samym roku zajęła V m. w kołowym turnieju w Enghien-les-Bains (w turnieju tym zwyciężył Igors Rausis przed Étienne Bacrotem i Robertem Fontainem). W kolejnych latach startowała niemalże wyłącznie w rozgrywkach drużynowych w Niemczech, jedynym wyjątkiem był udział w szachowej olimpiadzie w Bledzie w 2002 roku.

Najwyższy ranking w dotychczasowej karierze osiągnęła 1 lipca 1996 r., z wynikiem 2385 punktów dzieliła wówczas 20-23. miejsce na światowej liście FIDE, jednocześnie zajmując 2. miejsce (za Ketino Kachiani-Gersinską) wśród niemieckich szachistek.

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Ekaterina Borulya

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes