Quantcast
peoplepill id: druvis-skulte
DS
1 views today
1 views this week
Druvis Skulte

Druvis Skulte

Latvian civil servant
Druvis Skulte
The basics

Quick Facts

Intro Latvian civil servant
Is Civil servant
From Latvia
Type Politics
Birth 2 August 1955, Cēsis, Latvia
Age 65 years
Star sign Leo
Politics Communist Party of the Soviet Union
Education
Latvia University of Life Sciences and Technologies
The details

Biography

Druvis Skulte (1955) ir latviešu uzņēmējs un politiķis, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts un Latvijas Republikas privatizācijas valsts ministrs.

Dzīvesgājums

Dzimis 1955. gada 2. augustā Cēsīs. Mācījās Raunas deviņgadīgajā pamatskolā, tad Smiltenes vidusskolā (1970–1973). Studēja Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Pārtikas tehnoloģijas fakultātē vīndara specialitātē (1973–1978). Strādāja ražošanas apvienības "Rīga" Vidrižu filiālē, bija Limbažu rajona komjaunatnes komitejas 2. sekretārs. Pēc karadienesta Padomju armijā (1983–1985) kļuva par Latvijas kompartijas Cēsu rajona komitejas instruktoru, nodaļas vadītāju, sekretāru, tad par 1. sekretāru.

Atmodas kustības laikā Skulte 1988. gada augustā piedalījās Latvijas Tautas frontes (LTF) Cēsu nodaļas dibināšanā, tika ievēlēts par kļuvi arī par LTF valdes locekli. 1990. gadā viņu ievēlēja par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no 116. Piebalgas vēlēšanu apgabala, 1990. gada 4. maijā Skulte balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Pēc deputāta pilnvaru beigām Skulte bija Latvijas Republikas privatizācijas valsts ministrs, vēlāk A/S “Latvijas Kuģniecība” padomes priekšsēdētājs. 1997. gadā bija Ministru prezidenta padomnieks. 2002. gada Saeimas vēlēšanās piedalījās no savienības “Latvijas ceļš” saraksta, taču netika ievēlēts, darbojās kā a/s „Aldaris” konsultants.

Apbalvojumi

2000. gadā Druvi Skulti apbalvoja ar trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un goda zīmi par piedalīšanos 1991. gada janvāra barikāžu laika notikumos.

Literatūra

  • Tālavs Jundzis. 4. maijs: Rakstu, atmin̦u un dokumentu krājums par Neatkarības deklarāciju. Fonds "Latvijas Vēsture", 2000.

Atsauces

LTF
LR Augstākā Padome
Frakcijas
Prezidijs
Deputāti
LTF
Līdztiesība
bez frakcijas
Anulēti mandāti
Beigušās pilnvaras
Saistītie raksti
Kategorijas
Frakcijas
Prezidijs
Deputāti
LTF
Līdztiesība
bez frakcijas
Anulēti mandāti
Beigušās pilnvaras
Saistītie raksti
Kategorijas
Līdztiesība
bez frakcijas
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 17 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Reference sources
References
http://www.biblioteka.cesis.lv/lv/sakums/novadp%C4%93tniec%C4%ABba/novadnieki/novadnieks.html?id=1315
https://www.saeima.lv/lv/par-saeimu/likumdeveju-vesture/latvijas-republikas-augstaka-padome/
https://www.vestnesis.lv/ta/id/65930
http://biblioteka.valka.lv/lv/novadpetnieciba/novadnieki-1/ss
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes