Quantcast
peoplepill id: bardhyl-berberi
BB
1 views today
1 views this week
Bardhyl Berberi

Bardhyl Berberi Albanian writer

Albanian writer
Bardhyl Berberi
The basics

Quick Facts

Intro Albanian writer
Is Writer
From Albania
Type Literature
The details

Biography

Bardhyl Berberi shkrimtar shqiptar, me një numër të konsiderueshëm romanesh të botuara në Shqipëri dhe jashtë vendit.


Tituj të veprave

  • Tranzicion : novela - 1999
  • Vrasja e shpirtit : roman - 2000
  • Ne burgun e selanikut : roman - 2003
  • Lule te vyshkura ne prill : roman - 2005 Një vrasje në Shën Valentin : roman - 2007
  • Një natë në Çikago : roman - 2010
  • Në shtëpinë e tyre këndoi kukuvajka : roman - 2012
  • Dashuri e mallkuar : roman - 2014
  • Mëkati i gjeneralit në Prishtinë : roman - 2017

Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 01 Jan 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes