Quantcast
AD
35 views this week
Ayşe Düzkan

Ayşe Düzkan

The basics
Quick Facts
Gender female
The details
Biography

Ayşe Düzkan, ( d.1959) Feminist yazar.

Hayatı

İngiliz Lisesi mezunudur. Bir kız annesi olan Ayşe Düzkan 1980 yılından itibaren feministtir.1987-1990 yılları arasında Kadın Çevresi Yayıncılığın çıkarttığı Feminist Dergide yazarlık yapmıştır. Kadınlara Mahsus Gazete Pazartesi dergisinin varoluş sürecinde büyük emekler vermiş olup aynı zamanda da Pazartesi dergisinin bir dönem genel yayın yönetmenliğini de yapmıştır.Radikal, Milliyet,Star, Pişmiş Kelle, Hayalet Gemi, Expres, Kırmızı Alarm,Yeni Gündem, Kaosgl, Özgür Politika ve Gazetem.net gibi yayınlarda yazarlık yapmıştır. Ayrıca Özgürlük ve Dayanışma Partisinin ilk iki yılında parti meclis üyeliği de yapmıştır. Türkiye deki feminist hareketin içinde bulunan en cesur, en inatçı, söyledikleri ve yazdıkları en nicelikli olan öncülerindendir.

Kitapları

  • Çalar Saat, 1994, Parantez Yayınları
  • Erkekliğin Kitabında Yazmaz Bu, 2006, Versus Kitap
  • Behiç Aşçı 2006, Versus Kitap

Kaynakça

The contents of this page are sourced from Wikipedia article. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
Hayatı Kitapları Kaynakça
arrow-left arrow-right arrow-up arrow-down instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube stumbleupon comments comments pandora gplay iheart tunein pandora gplay iheart tunein itunes