Aster Nzeyimana
Quick Facts
Biography
Aster Nzeyimana (Butare, 12 november 1993) is Belgisch sportjournalist voor Het Journaal, bij Sporza, voornamelijk Sporza Radio, en radio-dj bij radiozender MNM.
Nzeyimana werd geboren als Aster Schepens. Nzeyimana is de familienaam van zijn Burundese vader en werd ook die van Aster toen zijn vader naar Vlaanderen kwam.
Carrière
Nzeyimana maakte zijn radiodebuut bij studentenradio Urgent. Daar kwam hij terecht nadat zijn medestudenten hem na een presentatie op zijn mooie stem wezen. Na amper een paar maanden kreeg hij in de zomer van 2014 zijn kans bij MNM. Aanvankelijk als presentator van een aantal vervangprogramma's tijdens de zomer, maar nadat zijn talent door onder anderen Peter Van de Veire en Ann Van Elsen werd opgemerkt, kreeg Nzeyimana eind augustus een vaste stek op zaterdagmorgen. Nadat hij sportanker werd voor Het Journaal, stopte hij tijdelijk bij MNM. In december 2016 was hij wel nog een van de presentatoren van de MNM 1000 en is sindsdien sporadisch op de zender te horen.
Hij maakte in maart 2015 zijn debuut als voetbalverslaggever bij Sporza Radio. Enkele weken later ging hij vast aan de slag bij Sporza.
Sinds september 2015 is hij samen met Bram Van Deputte te zien in het sportprogramma Fanatico op Play Sports.
Nzeyimana nam in het najaar van 2015 deel aan de 13de editie van het tv-programma De Slimste Mens ter Wereld.
Op 28 mei 2016 werd hij sportpresentator voor Het Journaal.
Tijdens de zomer van 2016 presenteerde hij ook het nachtblok van de Olympische Spelen op Eén.
Hij voltooide zijn middelbare school in het Sint-Lodewijkscollege te Lokeren. Nzeyimana combineerde zijn werk bij de VRT met studies rechten in een geïndividualiseerd traject. In augustus 2017 maakte hij echter bekend dat hij een diploma rechten niet meer nodig acht om zijn inmiddels behaalde droomjob te kunnen uitoefenen. Zijn laatste examenperiode dateert van 2015.
Voor zijn carrière als sportcommentator-presentator heeft Nzeyimana zelf gevoetbald bij onder andere Eendracht Aalst en SK Berlare.
Nzeyimana heeft een relatie met actrice Lize Feryn.
Filmografie
Jaar | Titel | Rol | Opmerkingen |
2017 | Olly Wannabe | Zichzelf | Gastrol, aflevering 8 |
2018 | De drie wijzen | Zichzelf | Aflevering 3 seizoen 13 |
2019 | Dag Sinterklaas | Sportsint | Aflevering 6 |
Radiozenders: | MNM · MNM Hits |
Radioprogramma's (weekprogramma's): | De Grote Peter Van de Veire Ochtendshow · Sing your song · Voormiddag 10-12 · Namiddag 13-16 · MNM Big Hits · Generation M · MNM Late Night · MNM @ Night · Vroeg wakker met MNM · UrbaNice · Sing Your Song Deluxe · 't Is vrijdag! · Click Like40 · MNM Urban 50 · MNM Party: Mix & Match · MNM Party Lost Frequencies · MNM Party The Henri PFR Radio Show · MNM Party Mix It Up (Lady S) · Click-Like40 Replay |
Radioprogramma's (weekendprogramma's): | MNM Rewind · MNM50 · MNM Weekend · MNM Dance50 · MNM Party: Mix & Match · MNM Dance: Regi In The Mix · MNM Dance: Dimitri Vegas & Like Mike - Smash The House · MNM Party - Merlo · MNM50 Replay · MNM @ Night · Vroeg wakker met MNM · Ultratop 50 · Sunday Special · Ultratop 50 Replay |
Dj's (hoofddeejays): | Dorianne Aussems · Brahim Attaeb · Bert Beauprez · Felix De Laet · Astrid Demeure · Erwin De Nul · Bart De Raes · Niels Destadsbader · Sander Gillis · Manon Kerkhofs · Like Mike · Peter Luts · Aster Nzeyimana · Regi Penxten · Camille Pollie · Thibaut Renard · Ann Reymen · Maarten Stallaert · Peter Van de Veire · Dimitri Vegas |
Ex-deejays: | Joyce Beullens · Annick Coelmont · Nasrien Cnops · Eva Daeleman · Karolien Debecker · Tom De Cock · Evy Gruyaert · Eveline Hoste · Leki · Jo Van Belle · Anneleen Liégeois · Lieselot Ooms · Hans Otten · Ben Roelants · Stijn Smets · Dave Peters · Elias Smekens · Lotte Stevens · Gunther Tiré · Maarten Vancoillie · Julie Van den Steen · Elke Vanelderen · Ann Van Elsen · Sofie Van Moll · Renée Vermeire |
Niet meer uitgezonden programma's: | Het Beste Van De Grote Peter Van De Veire Ochtendshow (2009) · Lotte (2009) · Joyce (2009) · Evy (2009) · MNM 90's (2009) · Leki (2009) · Karolien (2009) · De Peter Houdt Van Je Show (2009) · Liekes voor Miekes (2010) · Let's have a Big Weekend (non-stop muziek) (2009-2011) · Let's have a Big Time (non-stop muziek) (2009-2011) · De Ann&Dave-Show (2009-2011) · De MNM Kwis (2009-2010) · De Eerste Show (2009-2011) · MNM Goeiemorgen! (2011) · 90's & Nillies (2010 - 2012) · Ann Reymen (2009 - 2012) · De Avondshow (2011 - 2013) · MNM Request (2009-2012)· Weekend De Cock (2010-2012)· De Cock Late Night (2009-2012) · Elias (2009-2013) · MNM Party Classic Replay (201? - 2013) · MNM Dance: Peter Luts (2009-2015) · Bart De Raes (2013-2017) · Eva Daeleman (2012-2017) · My Big Hits (2016-2018) · MNM Love Song Request (201?-2018) · Friday/Saturday/Sunday Pop-Up (201?-201?) · Weekend Astrid/Aster/Dorianne/Camille · MNM Dance50 Replay · MNM Urban50 Replay · Yes Weekend! · MNM Party: Guest DJ · MNM Party Classic · MNM Party Mix · Kwistet · Planeet De Cock |
Voormalige radiostations voor MNM: | Donna · Donna hitbits |
Eigenaar: | Vlaamse Radio- en Televisieomroep |