Quantcast
Aslı Öyken Taylan: Turkish actor (1969-) | Biography, Facts, Information, Career, Wiki, Life
peoplepill id: asli-oeyken-taylan
A�T
1 views today
1 views this week
Aslı Öyken Taylan
Turkish actor

Aslı Öyken Taylan

Aslı Öyken Taylan
The basics

Quick Facts

Intro Turkish actor
Is Actor
From Turkey
Field Film, TV, Stage & Radio
Gender female
Birth 1969
Age 54 years
The details (from wikipedia)

Biography

Aslı Öyken Taylan (d. 1969), Türk yapımcı, oyuncu ve seslendirme sanatçısı. Tiyatro oyuncusu Alp Öyken ile opera sanatçısı Nüzhet Öyken'in kızıdır. 1970'lerin ortasında Küçük Ev dizisinde Ingalls ailesinin en küçük kızı Carrie 'yi seslendirerek daha dört yaşında babasının teşvikiyle sanat yaşamına başladı. Tevfik Fikret lisesinde eğitim gördü. 1982 yılında 13 yaşında dünyanın en küçük seslendirme sanatçılarından birisi olarak Aile Dediğin adlı yapımda Buffy karakteri ve Aşk Gemisi dizisinde ise gemi kaptanı Stubing'in kızı Vicky karateriyle seslendirme çalışmalarına devam etmiştir. 1980'li yılların sonunda ise TRT yapımı çocuk programı Susam Sokağı 'nda Zeynep abla karakteri ile ekranlarda yer aldı. Kendisi aynı zamanda başarılı yapımlara imza atan yapımcı olan Öyken Kanal D bünyesinde Kanal D Çocuk Kulübü programında hem sunucu hem de yapımcı olarak yer almış ayrıca Lipton firmasının reklam filmlerindede rol almıştır. Evlendikten sonra Taylan soyadını kullanmaya başlamıştır.

Dış bağlantılar

The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 26 May 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Sections Aslı Öyken Taylan

arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes