Quantcast
peoplepill id: arturs-punovskis
AP
1 views today
1 views this week
Arturs Punovskis

Arturs Punovskis

Arturs Punovskis
The basics

Quick Facts

Is Engineer
Type Engineering
Birth 1957
Age 64 years
Peoplepill ID arturs-punovskis
The details (from wikipedia)

Biography

Arturs Punovskis (1957) ir latviešu inženieris un sabiedriskais darbinieks, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts.

Dzīvesgājums

Dzimis 1957. gadā Sahalīnā. Pēc studijām Rīgas Politehniskajā institūtā strādāja par inženieri. Atmodas kustības laikā Punovskis iesaistījās Latvijas Tautas frontes (LTF) veidošanā. 1989. gada 10. decembrī Latvijas PSR vietējo padomju vēlēšanās viņu ievēlēja par Rīgas darbaļaužu deputātu padomes (TDP) deputātu un Rīgas pilsētas Proletāriešu rajona TDP priekšsēdētāju.

1990. gadā viņu ievēlēja par Latvijas Augstākās Padomes deputātu no 55. Rīgas vēlēšanu apgabala, 1990. gada 4. maijā Punovskis nobalsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. Darbojās Arhitektūras un celtniecības, enerģētikas, transporta un informātikas komisijā.

Pēc deputāta pilnvaru beigām Artūrs Punovskis nodibināja SIA "Apsargs", vēlāk bija a/s "Falck Apsargs" valdes priekšsēdētājs.

Apbalvojumi

2000. gadā Punovski apbalvoja ar trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni un goda zīmi par piedalīšanos 1991. gada janvāra barikāžu laika notikumos.

Literatūra

  • Tālavs Jundzis. 4. maijs: Rakstu, atmin̦u un dokumentu krājums par Neatkarības deklarāciju. Fonds "Latvijas Vēsture", 2000.

Atsauces

LTF
LR Augstākā Padome
Frakcijas
Prezidijs
Deputāti
LTF
Līdztiesība
bez frakcijas
Anulēti mandāti
Beigušās pilnvaras
Saistītie raksti
Kategorijas
Frakcijas
Prezidijs
Deputāti
LTF
Līdztiesība
bez frakcijas
Anulēti mandāti
Beigušās pilnvaras
Saistītie raksti
Kategorijas
Līdztiesība
bez frakcijas
The contents of this page are sourced from Wikipedia article on 17 Apr 2020. The contents are available under the CC BY-SA 4.0 license.
comments so far.
Comments
From our partners
Sponsored
Reference sources
References
https://www.saeima.lv/lv/par-saeimu/likumdeveju-vesture/latvijas-republikas-augstaka-padome/
arrow-left arrow-right instagram whatsapp myspace quora soundcloud spotify tumblr vk website youtube pandora tunein iheart itunes